Bullet Journal – dividers [INSPIRACJA]

Mój bullet journal pokazywałam wam już jakiś czas temu – od tamtej pory z większym lub większym powodzeniem go prowadzę, ale przyznam, że czasami brakuje mi pomysłów.

Co to jest bullet journal?

Jeśli nie wiecie, czym jest bullet journal, odsyłam was do wpisu poświęconemu mojemu dziennikowi, jego pierwszej konfiguracji, a także krótkiego filmu, który tam umieściłam. Na pewno poznacie tam odpowiedzi na pytania: co to?, po co?, jak?, dlaczego?

Czym są „dividers”?

Żaden polski odpowiednik tego słowa nie wydał mi się dość precyzyjny, więc postanowiłam zachować oryginalną, angielską pisownię. „Dividers” to ozdobne linie, którymi możemy oddzielić poszczególne rubryki w naszym BuJo, podkreślić nagłówki, ważne słowa lub po prostu dodać je dla ozdoby. Czasami, gdy robimy nasze dzienniki już dość długo, wpadamy w pułapkę i stosujemy ciągle te same linie, co zatraca nam różnorodność i indywidualizm bullet journala. Dlatego też przygotowałam dla was 16 przykładów, z których możecie skorzystać, gdy zabraknie wam weny.

Cały ich urok w tym, że bardzo wyraźnie widać, że są ręcznie rysowane i mają bardzo mocno „doodlowy” charakter – uwielbiam dzienniki utrzymane w tym stylu i przeglądanie ich na Pintereście sprawia mi ogromną radość.


Jeśli macie ochotę na więcej tego typu postów z propozycjami doodli i elementów do waszych BuJo, dajcie znać. Swoją drogą, kto z was prowadzi taki dziennik?

Autor: Blogodynka

Karolina Pikus. Blogerka i YouTuberka z zamiłowania. Uwielbia się śmiać, jeść czekoladę i oglądać filmy katastroficzne. Wzięła ślub w wieku 21 lat. Żałuje, że robi zawsze pięć brzuszków za mało.

 • Raz jak na live’ie robiłaś BuJo zachęciłaś mnie, żeby zrobić coś podobnego na własną rękę. Wyciągnąłem jakiś zeszyt z mojej kolekcji zeszytów z jeleniami na specjalną okazję. Zacząłem bazgrać, aleee nie przyciągnęło mnie to na dłużej. Może jakbym nie bawił się różnymi plastycznymi rzeczami na co dzień sprawiłoby mi to jakąś większą przyjemność i bardziej mnie wciągnęło. Raczej zostanę przy tradycyjnym kalendarzu ^^

  • To w takim razie dla Ciebie może coś się pojawi na blogu jeszcze w tym tygodniu, ale ćsii :D

   • Ooo, a więc nie mogę się doczekać ^^

 • Julia Siwinska

  MyPinkPlum, Eivti, Justinsglance, worqshop, Blogodynka
  – to Wy zainspirowałyście mnie do robienia BuJo, lub jak ja to nazywam planner. Dziękuję za inspiracje :) Bardzo mnie to wciągnęło, naprawdę, codziennie wypełniam nałogowo mój dzienniko – planner. Siedzę na Pinterescie i dodaję inspiracje do moich tablic – nawet zdziwiłam się ile mam obserwatorów. Zapraszam serdecznie – nazwa: Julia Siwinska. Bardzo się cieszę i podziwiam Wasze inspiracje, które odmieniły moje życie. W ogóle BuJo sprawił, że jestem bardziej zorganizowaną osobą jak kiedykolwiek, a przy tym mam więcej czasu na spędzanie czasu na YT i komentowanie YT ^^ XD z dwoma subami …. XD
  Buziaczki ślę, ^^
  Kocham kocham i jeszcze raz kocham!!!
  Julka :))))

  • Super! Na pewno będę wrzucała więcej takich inspiracji :)

   • Julia Siwinska

    Nie mogę się doczekać kolejnych pomysłów :) Już zżera mnie ciekawość!!!

 • W moim bujo separatory (tak, jest zamiennik dla „dividers” ;) ) to po prostu proste linie kropeczkę na końcu. Może rzeczywiście warto byłoby je jednak nieco urozmaicić? Dzięki za inspirację!

  • Ale separatory to mi się kojarzą z tymi do malowania paznokci u stóp :D Ładniej mi brzmią po prostu „dividers” :)