Kiedy wiesz, że są wakacje?

Zapewne dla znaczącej części ludzkiej populacji szkolne wakacje nie mają większego znaczenia, bo ich urlop ogranicza się do kilku tygodni w ciągu roku i to w terminie, który mniej lub bardziej mogą sobie wybrać. W pozostałe dni chodzą do pacy i po prostu pracują, a nie-rodzice mogą mieć czasem problem z rozróżnieniem roku szkolnego od ferii i wakacji. Dlatego dla tych wszystkich niepoinformowanych zamieszczam krótką instrukcję, jak rozpoznać, że zaczęły się wakacje.

Telewizja nagle zaczyna straszyć ostatnimi odcinkami sezonów ulubionych programów modowych, kulinarnych i tanecznych? No, zaczęły się kilka miesięcy temu, wydaje się jakby wczoraj, a tu spiker oznajmia, że kolejny odcinek będzie tym ostatnim i nie wiadomo, kiedy będzie wznowienie. Powiem więcej, tydzień później z przyzwyczajenia włączacie telewizor o określonej porze, a tam leci jakaś, pożal się Boże, powtórka!

Pod twoim oknem zaczyna przechodzić lub przesiadywać, zależnie od okoliczności, coraz więcej młodych ludzi i nie muszą pić i palić, byś ich zauważył. Śmieją się, głośno rozmawiają, kręcą filmy na snapa i robią sobie selfie z twoim kotem siedzącym na parapecie w tle, który być może wcale sobie nie życzy być podpisanym #tagiem „słodkiekotki” albo „catsofinstagram”.

Nagle wsiadając do autobusu stwierdzasz, że masz miejsce siedzące, choć od bardzo dawna się to nie zdarzyło. Ba, nie tylko ty masz miejsce siedzące, razem z tobą znalazło je aż pięć osób wchodzących razem z tobą do pojazdu. To musi świadczyć albo o wakacjach albo o apokalipsie zombie, a sądząc po tym, że pogoda jest przepiękna, a apokalipsy zombie obywają się zwykle w deszczowe noce, to muszą być wakacje.

No i wreszcie najważniejsza rzecz zwiastująca wakacje. Nowy sezon Pretty Little Liars – jednego z, jeśli nie jedynego, serialu, który postanowił rozpocząć sezon na wakacje i robić sobie urlop wtedy, kiedy cała masa innych seriali dopiero zaczyna. Wilk syty i owca cała!

Po czym wy poznajecie wakacje? I nie mówcie mi tu o świadectwach z paskiem, to zbyt oczywiste dla was i zbyt nieosiągalne dla niedzieciatych dorosłych :D

Autor: Blogodynka

Karolina Pikus. Blogerka i YouTuberka z zamiłowania. Uwielbia się śmiać, jeść czekoladę i oglądać filmy katastroficzne. Wzięła ślub w wieku 21 lat. Żałuje, że robi zawsze pięć brzuszków za mało.

 • Łosoś

  Kiedy jaskółki drą się za oknem, to znak, że idą już wakacje <3
  I jak wszyscy rzucają się, żeby poprawiać oceny D:

 • Yunau

  No, kiedy robi się na tyle ciepło, że jestem zmuszona nosić krótki rękaw. I kiedy dookoła zaczyna latać mnóstwo much i innego robactwa, wliczając te w moim domu ;-; Otwarte okno to zło ;-;

 • Bedzionek

  Kiedy zaczyna być ciepło <3 I słonko świeci :3 I można iść na boisko, albo poczytać gdzieś na zewnątrz. Oraz gdy trzeba powiedzieć pani, że jej przedmiot jest baaardzo fajny i czy można coś poprawić xD