Pies czy kot? – #teamdog vs #teamcat

Walka między canis lupus familiaris a felis catus trwa nieprzerwanie od momentu powstania gatunków, a walka między ich właścicielami wydaje się trwać jeszcze dłużej. Dziś o tym, czy lepszy jest pies czy kot i jakich argumentów używają obrońcy obu stron?

pies czy kot

Koty chodzą swoimi ścieżkami

To prawda, ale takimi samymi ścieżkami wędruje mój niezbyt inteligentny york, regularnie uciekający z domu nieznaną mi drogą i powracający uparcie jak bumerang po upływie dwudziestu czterech godzin. York to nie pies, tylko szczur – tak, punkt dla was, macie rację. Kot zaś przypomniał sobie o mnie po dwóch miesiącach milczenia, ale pozostałe noska poza dom nie wyściubią. Tacy z nich wędrowcy.

Pies kocha inaczej

Bo ogranicza go jego własne, sztywne ciało. Pies trąci cię pyskiem i nieudolnie zaczepi łapą (drapiąc przy okazji szorstkimi poduszkami). Kot wykona całą serię giętkich (nie bez powodu „kocich”) ruchów, starając się jak najlepiej wpasować w twoje ciało. Anatomia jest nieubłagana, punkt dla kota.

kot

Kot kocha tylko swoją miskę

…i legowisko. Patrz punkt wyżej.

Pies jest wierny

Czeka z kapciami w pysku, gdy wracasz do domu i będzie spoglądał wielkimi oczyskami w twój talerz podczas obiadu. Nie zostawi cię w potrzebie, przyniesie zabawkę, gdy ci smutno. Kot w tym czasie subtelnie da ci znać, że micha jest pusta. Albo zacznie drzeć mordkę, bo akurat ma ochotę z tobą omówić wszystkie problemy tego świata. Chyba, że dzieje ci się krzywda – wtedy nie zawaha się przybrać pozy policjanta i przegonić złe duszki.

Mam zajoba!

Tak, kot czasem dostaje zajoba. Nie tylko, gdy gapi się przez okno jak w ty w telewizor i ogląda ptaszki, które tak często dokarmiasz. Dostaje zajoba przed jedzeniem, po jedzeniu, po spaniu, a przede wszystkim po zrobieniu kupy. Dlatego, gdy tylko słyszysz przekopywany w kuwecie żwirek, usuń kruche przedmioty z drogi (żeby nie było, że nie ostrzegałam). Pies zajoba dostanie tylko jak dostanie jeść albo weźmiesz go na długi/krótki (niepotrzebne skreślić, w zależności od rasy psa) spacerek. Albo pozwolisz mu wejść na kanapę.

pies

Pies czy kot?

Najlepiej oba. Albo pies i dwa koty. A jak już pies, to koniecznie beagle lub większy. Pies kocha inaczej niż kot, nie znaczy to, że gorzej. Kot bywa bardziej złośliwy niż pies, ale nie jest to regułą. Jesteście #teamcat czy #teamdog? Dlaczego?

Autor: Blogodynka

Karolina Pikus. Blogerka i YouTuberka z zamiłowania. Uwielbia się śmiać, jeść czekoladę i oglądać filmy katastroficzne. Wzięła ślub w wieku 21 lat. Żałuje, że robi zawsze pięć brzuszków za mało.