Co powinno się znaleźć w szkolnej kosmetyczce?

Już jutro dla wielu z was pierwszy dzień szkoły, dlatego postanowiłam przypomnieć wam to, o czym zapomnieć nie możecie! Co powinno być w waszej szkolnej kosmetyczce? Jeśli wolicie wideo, zapraszam, a jeśli chcecie sprawdzić na szybko swoją checklistę, czytajcie niżej.

Nawilżaj się!

nawilzanie

Przede wszystkim warto pamiętać o dwóch nawilżających produktach, bez których trudno mi przetrwać dzień. Nie wyjdę z domu bez mojej ukochanej tubki Carmexu i na pewno nie zostawię bez opieki kremu do rąk. Te dwa produkty to mój absolutny must have, inaczej czuję się nieswojo.

Na poprawę makijażu

makijaz

Musicie też pamiętać o produktach, które będą waszą makijażową apteczką pierwszej pomocy. W trakcie dnia zdarza się, że skóra zaczyna nam się błyszczeć i wtedy z pomocą przyjdą nam bibułki matujące. Jeśli potrzebujecie cięższego kalibru, zabierzcie ze sobą puder i puszek do niego. A jeśli już zabieracie puder kompaktowy, najlepiej, by miał lusterko. Przyda wam się ono po drugim śniadaniu, gdy przyjdzie wam poprawiać pomadkę lub błyszczyk. Chyba nie muszą wspominać, że też musicie go zabrać ze sobą?

Coś tu ładnie pachnie

zapachy

Higiena to podstawa – na pewno uczyli was tego już od przedszkola, jeśli nie wcześniej. W szkolnej kosmetyczce nie może więc zabraknąć sanitizera do rąk, dzięki któremu umyjecie ręce po posiłku lub korzystaniu z toalety (u was w szkole też są problemy z mydłem?), a także buteleczki ulubionych perfum w mini-rozmiarze. Jeśli macie zajęcia wf w tym dniu, weźcie też dezodorant. Może się przydać po wycisku.

Ujarzmij włos!

DSC_0083.00_03_03_26.Still009

Zdarza się, że włosy żyją swoim życiem i wcale nie dzieje się to tylko po wyjątkowo intensywnym meczu siatki lub kosza. Miej ze sobą małą szczotkę, tak na wszelki wypadek. Ja używam Tangle Teezera, bo jest poręczny i lubię jego działanie, ale na rynku możecie z łatwością kupić szczotki, które składają się do niewielkich rozmiarów.

Czerwony alarm!

DSC_0083.00_03_17_12.Still010

Każdej z nas się to zdarza. Ani to wstydliwe, ani szczególnie szokujące. Zwłaszcza w okresie dojrzewania, miesiączki potrafią być nieregularne i płatać nam figle, dlatego oprócz wizyty u lekarza, gdy ta nieregularność staje się zbyt duża, noście ze sobą podpaski. Dla bezpieczeństwa swojego i koleżanek – w końcu kto, jak nie wy, pomoże przyjaciółce w potrzebie?


Dajcie znać w komentarzach, co wy nosicie w swoich szkolnych kosmetyczkach i napiszcie, o której macie rozpoczęcie roku – będę za was trzymać kciuki :)

Autor: Blogodynka

Karolina Pikus. Blogerka i YouTuberka z zamiłowania. Uwielbia się śmiać, jeść czekoladę i oglądać filmy katastroficzne. Wzięła ślub w wieku 21 lat. Żałuje, że robi zawsze pięć brzuszków za mało.