Menu & Search
Moja kolekcja Harry’ego Pottera

Moja kolekcja Harry’ego Pottera

Ci, którzy mnie znają już jakiś czas na pewno wiedzą, że jestem przeogromną fanką przygód młodego czarodzieja, chociaż nie zawsze tak było. Postanowiłam wam pokazać moją Potterową kolekcję – znajdują się w niej pozycje nietypowe, więc możliwe, że znajdziecie coś dla siebie.

6-pak Harry Potter, wyd. amerykańskie Scholastic

DSC_0063

Wydania na papierze makulaturowym w pięknym, pamiątkowym pudełku. Zawiera części od pierwszej do szóstej włącznie, okładki podobne do tych polskich z wyjątkiem grzbietów. Ot, ciekawostka dla tych, którzy mają ochotę poznać treść książek w ich oryginalnym języku, bez żadnych zniekształceń tłumacza (choć osobiście uważam, że nasze polskie tłumaczenie Pottera jest na bardzo wysokim poziomie).

Harry Potter and the Deathly Hallows

DSC_0059
Siódma, ostatnia część przygód, kupiona jako uzupełnienie powyższego sześciopaku. Marzyła mi się kiedyś wersja dla dorosłych i dlatego taką otrzymałam z okazji urodzin, imienin lub jakiejś innej okazji. Nie wiem dlaczego, ale dziecięce okładki zbyt mocno kontrastowały z mocno ugruntowanymi w mojej świadomości ilustracjami Mary GranPre.

Baśnie Barda Beedle’a

DSC_0038

To nie tylko “Opowieść o trzech braciach”. “Baśnie” to zbiór krótkich opowiastek wraz z komentarzem samego Dumbledore’a, które pomogą nam zrozumieć, na jakich utworach literackich wychowują się młodzi czarodzieje i co rodzice czytają im na dobranoc. Moje wydanie jest szczególne, bo z podpisem tłumacza serii – Andrzeja Polkowskiego.

Quidditch przez wieki i Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć

1

Dwie maleńkie książeczki uzupełniające nasz mugolski świat o odrobinę magii. Podpisane, są własnością odpowiednio biblioteki Hogwartu i samego Harry’ego Pottera, z czego ta druga wydaje się być przez to ciekawsza, bo ma wszędzie podopisywane ciekawe komentarze należące do naszej trójki bohaterów.

Mugole i magia

DSC_0049

Nieoficjalny przewodnik po świecie Harry’ego Pottera. Zawiera całe mnóstwo informacji na temat książek, filmów i aktorów, a także spory rozdział biograficzny poświęcony autorce. Dobra pozycja, by poznać historię powstawania poszczególnych części i jakoś osadzić sobie wszystkie ciągi przyczynowo-skutkowe w naszej świadomości.

Księga wiedzy czarodziejskiej

DSC_0053

Moje wydanie zawiera informacje o książkach od pierwszej do czwartek, wiem, że istnieją wznowienia. Znajdują się tam informacje, które poszerzają nam kontekst wszystkich wydarzeń. Opisują historię pojęć i stworzeń występujących w serii. Jest to podróż przez epoki wierzeń, rytuałów i obrzędów. Bardzo merytoryczna i opisana w interesujący sposób.

Potterowa myślodsiewnia

DSC_0043

Króciutka książeczka ze skrótem najważniejszych informacji. Głównie dotyczących autorki i jej dzieł, czasami czegoś z filmów i jeszcze rzadziej z kontekstu historycznego i kulturowego. Połączenie dwóch poprzednich pozycji w bardzo skondensowanym wydaniu.

Album “Harry Potter Warner Bros Studio Tour”

DSC_0047

Wisienka na torcie, można rzec. Bogato ilustrowany szkicami i fotografiami album pełen ciekawostek dotyczących tworzenia filmów w Leavesden Studios. Dodawany jest do biletu wstępu na wycieczkę, dlatego stanowi również świetną pamiątkę i uzupełnienie wyprawy.


Mam nadzieję, że choć trochę zachęciłam was do sięgnięcia nie tylko po same książki, ale także do spojrzenia na nie z zupełnie innej, szerszej perspektywy.

 

1 Comment
Leave a Comment

  1. Yunau
    3 lata ago

    Skąd to wszystko masz?! Ja też chcę! *q* Wow, o istnieniu niektórych tych książek nawet nie wiedziałam..

To jest wersja demonstracyjna sklepu do celów testowych— Zamówienia nie będą realizowane. Zamknij