kosmetologia

W dzisiejszych czasach ludzie, a zwłaszcza kobiety, decydują się na różne zabiegi w celu poprawienia swojej urody. Wybór takich zabiegów jest ogromny, dlatego warto zorientować się, który z nich wybrać. Wiele osób także chce szkolić się w tym kierunku, ponieważ popyt na specjalistów w tej dziedzinie stale rośnie. Popularne jest osocze bogatopłytkowe. Czy warto skorzystać ze szkolenia związanego z nim?

Czym jest osocze bogatopłytkowe?

Osocze pozyskiwane jest z krwi pacjenta. Tak naprawdę to koncentrat płytek krwi w niedużej ilości osocza. Zawiera to witaminy, elektrolity, substancje odżywcze oraz czynniki wzrostu. Takie osocze jest chętnie wykorzystywane, ponieważ działa regeneracyjne. Osocze te uznawane jest za eliksir młodości, ze względu na swoją zawartość, jak i zbawienne działanie.

Zabiegi te są bardzo popularne, więc szkolenia z osocza bogatopłytkowego na Białołęce mają duże wzięcie. Takie osocze nie może nas uczulić, więc to zupełnie bezpieczne. Procesy regeneracyjne i naprawcze są pobudzone poprzez symulacje komórek macierzystych. W efekcie namnażają się one i wytwarzają nowy kolagen.

Dlaczego warto odbyć szkolenia z zakresu osocza bogatopłytkowego?

Szkolenia to prawdziwe kompendium wiedzy, zwłaszcza te z zakresu kosmetologii i medycyny estetycznej. Warto się na nie decydować, ponieważ obecnie jest duży popyt na zabiegi poprawiające atrakcyjność. Wiele miejsc takich jak Akademia Medycyny Estetycznej ImageEndo oferuje możliwość szkolenia z tego zakresu.

Takie szkolenie z osocza bogatopłytkowego to okazja, by nauczyć się jak pobierać krew, odwirować ją, przygotowywać osocze do zabiegu i dobrze wstrzykiwać pacjentowi. Oczywiście takie szkolenie zawiera teorię, lecz to praktyka jest najważniejsza. A tej na szkoleniu z osocza bogatopłytkowego jest akurat bardzo dużo.

Poza tym, po skończonym szkoleniu i pracy w zawodzie, będziemy czerpać satysfakcję z pomocy, jaką udzielamy ludziom. Poprawa urody dla wielu ludzi oznacza poprawę samopoczucia i wzmocnienie siły psychicznej. My jako specjaliści będziemy zadowoleni z satysfakcji naszych pacjentów.