plyta indukcyjna

Płyty indukcyjne już od dłuższego czasu cieszą się sporym uznaniem w wielu domach. Okazuje się, że czyszczenie płyty jest niezwykle przyjemne i łatwe. Bardzo ważne jest to, że zadbany sprzęt posłuży nam przez wiele lat. Zarówno osoby początkujące, jak i zaawansowani użytkownicy muszą wiedzieć, jak przystąpić do skutecznego czyszczenia. O czym warto pamiętać? Co nam się przyda do czyszczenia indukcji?

Płyta indukcyjna

Płyta indukcyjna, tak samo jak inne elektroniczne urządzenia, wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Musimy wiedzieć o tym, ze indukcja wymaga innych środków czystości, niż przykładowo kuchenka gazowa. Jak wyczyścić płytę indukcyjną w kuchni? To zadanie można wykonać z użyciem gąbki nasączonej detergentem. Najlepszym wyborem są preparaty przeznaczone do konkretnego urządzenia. Najczęściej pozostawiają one ochronną powłokę i nadają połysk powierzchni. Nieestetyczne smugi usuniemy za pomocą suchej ściereczki z mikrowłókna, wykonując koliste ruchy.

Istotne zasady

Przed wykonaniem tej czynności, powinniśmy zapoznać się z ważnymi zasadami, które uchronią nasze urządzenie przez zniszczeniem. Na samym początku zdejmuje wszystkie naczynia, które znajdują się na płycie. Wyłączamy kuchenkę i czekamy, aż całkowicie ostygnie. Nie jest zalecane mycie indukcji chropowatą gąbką. Ostrożność zachować należy także w przypadku używania środków z ostrymi drobinkami ściernymi. Nie bez znaczenia jest regularne mycie płyty indukcyjnej. Nie warto dopuszczać do dużych zabrudzeń, które będą trudne do usunięcia.

Łatwe czyszczenie indukcji

Każdy użytkownik niejednokrotnie spotkał się z przypaleniem płyty. W tym wypadku trzeba działać jak najszybciej. Jeśli podczas gotowania zawartość naczynia dostanie się na płytę, zbierzmy ją za pomocą ściereczki. Zalanie wymaga natychmiastowego wyłączenia płyty. Odczekajmy chwilę, a następnie wytrzyjmy powierzchnię papierowym ręcznikiem lub chłonną ścierką. Co ciekawe, niektóre modele stawiają na opcję błyskawicznego schłodzenia. Ta funkcja jest przydatna wtedy, gdy do smażenia używamy różnych olejów.

Profesjonalne preparaty

Na szczęście w sklepach znajdziemy wiele przydatnych preparatów, które pozwolą nam sprawnie umyć indukcję. Producenci oferują płyty przeznaczone do różnych rodzajów płyt, tak aby każdy znalazł coś dla siebie. Zazwyczaj te produkty występują w formie spray lub mleczka. Nanosimy je na płytę i wycieramy za pomocą papierowego ręcznika. Bardzo ważne jest to, że niektóre produkty posiadają w składzie drobinki ścierne. Trzeba uważać podczas stosowania takich preparatów.

Postawić warto na niezawodne płyny do czyszczenia płyt indukcyjnych znanych marek. Świetnie poradzą sobie z powierzchniami nawet mocno zabrudzonymi. Usuwają tłuszcz, pozostałości po jedzeniu i kurz. Poza tym, popularnością cieszą się spraye i cytrusowych zapachach. Nadają długotrwały połysk i czyszczą indukcję bez pozostawiania smug. Dowiedz się jak czyścić płytę indukcyjną? Ekologiczne płyny bardzo często pozostawiają po sobie przyjemne zapachy.

Podsumowując trzeba stwierdzić, że czyszczenie indukcji nie jest trudnym zadaniem. Z taką czynnością poradzi sobie każdy, nawet osoby początkujące. Wystarczy skorzystać z miękkiej ściereczki lub ręcznika papierowego oraz zastosować detergent przeznaczony do płyt. Preparat do indukcji przygotujemy także za pomocą zmieszania wody z octem. Domowe sposoby bywają równie skuteczne, co profesjonale produkty. Najważniejsze jest to, aby nasza płyta indukcyjna była dokładnie czyszczona po każdym użytkowaniu.