czerwone rajstopy

Rajstopy czerwone to dość krzykliwy, ale i stylowy dodatek, dlatego warto podejść do kompozycji stroju dość ostrożnie. Jednak jeśli zrobisz to świadomie, będą prezentowały się wyjątkowo efektownie i nikt nie przejdzie obok Ciebie obojętnie. Jak więc skutecznie wyróżnić się z tłumu przy pomocy czerwonych rajstop? Opowiadamy o tym w poniższym artykule!

Rajstopy czerwone, a świadoma stylizacja

Rajstopy czerwone to dość podstępny dodatek, szczególnie jeśli nie chcemy stworzyć zbyt ekstrawaganckiej stylizacji. Jeśli chodzi o nieco grubsze modele jednolite, matowe (np. 40 DEN), mogą sprawdzić się nawet do ubioru na co dzień. Do czego będą pasować? Przede wszystkim do nieco krótszych szortów, spódnic, czy sukienek o długości mini. Jednak ważne jest zestawienie ich w odpowiedniej kolorystyce. Jeśli zakładamy rajstopy w krzykliwym kolorze, lepiej połączyć je z bardziej stonowanymi dodatkami.

Pamiętaj, że rajstopy czerwone zdecydowanie zwracają uwagę na nogi i jest to najczęściej główny cel dołączania ich do codziennych stylizacji. Nie będą one prezentowały się ciekawie z długą spódnicą. Taka kombinacja wygląda często dość niefortunnie. Dużo lepiej sprawdzają się wcześniej wspomniane minispódniczki lub szorty. Możemy przyjąć, że maksymalna długość spódnicy lub spodenek to długość do kolan. Jednak unikaj spodni typu capri, które najlepiej pasują do rajstop w kolorze cielistym lub bez, na nagim ciele.

Rajstopy czerwone — sposób na jesienną stylizację

Najłatwiej jest stworzyć udaną stylizację z czerwonymi rajstopami w okresie jesienno-zimowym. Właśnie wtedy najlepiej prezentują się nieco grubsze modele, a dodatkowo — zdecydowanie nie będzie Ci w nich za gorąco. Co więcej, o tej porze roku może sobie na nie pozwolić kobieta niezależnie od wieku. Wszystko zależy oczywiście od Twojego stylu i preferencji.

Najlepiej prezentują się rajstopy czerwone matowe. Możesz je łączyć ze spódnicami o długości do kolan, czy też dzianinowymi i wełnianymi sukienkami. Warto wcześniej zastanowić się nad kombinacją odcieni, szczególnie jeśli chcemy nosić rajstopy z długim futrem w okresie zimowym. Taki nieco ekstrawagancki dodatek sprawi, że zamienisz zwykłą stylizację w prawdziwie przyciągający wzrok strój!

Jak łączyć rajstopy czerwone?

Pamiętaj, że sukienki z delikatnych materiałów zazwyczaj lepiej prezentują się z rajstopami o bardziej stonowanych kolorach. Jednak w przypadku grubszych materiałów, czerwone rajstopy, będą prezentować się bardzo dobrze.

Decydując, w co się ubrać z kolorowymi rajstopami ze wzorem lub ozdobami, wybieraj krótsze spódnice i przycięte szorty (maksymalnie do kolan). Nie zapominaj, że podłużne linie mogą optycznie wydłużyć nogi a poprzeczne paski — przeciwnie. Ciemniejsze odcienie optycznie wyszczuplają, dlatego jest to zdecydowanie dobry kierunek, gdy chcemy poczuć się świetnie w swojej stylizacji.

Podsumowanie

Rajstopy czerwone możesz nosić do ubrań zarówno czarnych, czarno-białych, jak i beżowych i szarych. Aby nieco wzbogacić stylizację, możesz dodać swoją ulubioną bransoletkę, pasek, lub małą torebkę. Ogranicza Cię tylko wyobraźnia!