buty zimowe

Zima w tym roku daje się nam we znaki. Wiele osób jest zaskoczonych mrozami i dużymi opadami śniegu. Takie warunki pogodowe wymagają odpowiedniego przygotowania. Przed wyjściem konieczne jest założenie ciepłego okrycia wierzchniego i obuwia zimowego, które będą chronić ciało przez zimnym. Zastanawiasz się, jak wybrać najlepsze buty na zimę, które będą ciepłe, wygodne i trwałe? Chcesz mieć w swojej garderobie obuwie zimowe, które służyć Ci będzie przez lata? W takim razie przekonaj się na jakie aspekty należy zwrócić uwagę przy zakupach.

Podeszwa buta

Zaśnieżone ulice i chodniki, oblodzone schody, to wszystko sprawia, że zimą zwiększa się ryzyko poślizgnięcia i nabawienia się kontuzji lub dużych siniaków. To właśnie dlatego przy wyborze butów zimowych liczy się podeszwa. Powinna być nie tylko gruba, by chronić stopy przed zimnem pochodzącym od podłoża, ale co więcej zapewniać stabilność i dobrą przyczepność nawet w trudnych warunkach. Dodatkowo obuwie zimowe powinno mieć bieżnik podeszwy, który doskonale wgryzać się będzie w śnieg.

Materiał z jakiego stworzone zostały buty zimowe

Kolejnym aspektem, o którym nie można zapomnieć jest materiał, z jakiego stworzone jest obuwie zimowe. To powinny być tkaniny wodoodporne, dzięki którym obuwie nie przemoknie nawet w największym śniegu lub przy roztopach. To pomoże zachować komfort i zdrowie. Przemoknięte obuwie powodować może wyziębienie organizmu, przez co zwiększa się ryzyko rozwoju infekcji i przeziębienia.

Dodatkowo ocieplane buty na zimę

Doskonale sprawdzają się buty zimowe, które mają gruby materiał wewnątrz. Dodatkowa warstwa materiałów ocieplających sprawi, że obuwie zimowe doskonale chroni przed zimnem. Jeśli jednak wybierasz obuwie z dobrym ociepleniem pamiętaj, by wybrać odpowiedni rozmiar butów. Najlepiej przymierzać obuwie na grubszą skarpetkę, by mieć pewność, że stopa się zmieści i dobrze ułoży na wkładce.

Wybranie butów zimowych zawsze wydawało Ci się trudne i problematyczne? Wystarczy wiedzieć, na co trzeba zwrócić uwagę przy zakupie, by mieć szanse na wybranie butów, które będą spełniać wszystkie oczekiwania. Obuwie najlepiej kupować w sklepach stacjonarnych, by mieć szansę na przymierzenie. Warto pamiętać, że producenci butów często mają różne tabele rozmiarów.