Wśród najbardziej gorących hitów w makijażu wiosna i lato 2022 niewątpliwymi numerami jeden są rozświetlające kosmetyki, jak również klasyczne matowe pomadki. Makijażyści pokochali ten look i na pewno będzie on bardzo mocno widoczny w tym sezonie. Nie bez znaczenia pozostaje także rola neonów, a zwłaszcza w matowej wersji. Co jeszcze będzie na topie? Czego nie może zabraknąć w kosmetyczce każdej kobiety?

Modny makijaż na wiosnę i lato 2022 – ma być błyszcząco

Mówiąc błyszcząco mamy na myśli przede wszystkim lśniąco. Blask to przede wszystkim zasługa odpowiednio dobranej bazy pod makijaż, która ożywi nawet najbardziej nudny makeup. Zapewni go także dobrej klasy rozświetlacz, jednak zastosowany w taki sposób, aby skóra prezentowała się promiennie. Ma być świeżo, a nie niezdrowo. Pamiętajmy, że źle zastosowane kosmetyki w pakiecie z nieodpowiednio dobranym odcieniem mogą spowodować efekt przywodzący na myśl tłustą skórę, a takiego na pewno nie będziemy chcieli uzyskać. Kolejna ważna kwestia, to zakup błyszczyka. Wiosna-lato 2022 w makijażu to stawianie na jego różne wydania – od bezbarwnych, po skrzące się różowymi drobinkami etc. Ważne, aby tonacja była dobrana do makijażu oraz koloru skóry.

Moda w makijażu wiosna-lato 2022 – neony znów wracają do łask

Nadchodzące ciepłe miesiące upłyną pod znakiem nonowych kresek na powiekach. Co istotne – mają być w macie – to absolutny wymóg makijażystów, jeśli mamy wyglądać modnie. Wystarczy jedno muśnięcie pędzla – nie ma miejsca ani dla rozcierania ani też dla blendowania. Nie bez znaczenia pozostaje także rola kolorystyki. Możemy stawiać na rozmaitą, byleby nie była w wersji błyszczącej. Drobinki w tym sezonie muszą odejść w zapomnienie, a zastąpić mają je matowe warianty. Takie podejście do wykonania makijażu będzie gwarantowało bycie mocno osadzonym w trendach.

Modne cienie w makijażu wiosna-lato 2022

Wśród najmodniejszych cieni w makijażu wiosna-lato 2022 znalazło się dużo miejsca dla tych, które występują w perłowym wydaniu. Niewątpliwym numerem jeden jest zwłaszcza paleta pastelowa. Nie tylko prezentuje się bardzo elegancko, ale i dodaje szyku oraz naturalności. Pastele z różną częstotliwością pojawiają się w makijażowych trendach niemniej w tym sezonie bardzo mocno dają o sobie znać. Można je zestawiać zarówno z odważnymi kolorami szminki, jak i tymi bardziej stonowanymi, jak i błyszczykami. Najważniejsze jest to, aby dobrać je odpowiednio do kolorytu skóry, jak również stylizacji.