suplementy

Zmiany nastroju, napięcie przedmiesiączkowe, problemy z zajściem w ciążę – to problemy, które coraz częściej dotyczą kobiet w różnym wieku. Przyczyn tego jest wiele, a jedną z nich może być niedobór składników odżywczych oraz zaburzenia w pracy gospodarki hormonalnej. Istnieją naturalne suplementy diety, które przeznaczone są dla kobiet z zaburzeniami hormonalnymi. Zapoznaj się z ich właściwościami i przekonaj się, czy mogą pomóc przy problemach pojawiających się u Ciebie.

Dzięgiel chiński – wskazania i właściwości

Naturalny suplement diety dedykowany kobietom. Wskazuje właściwości kojące, wyciszające i uspokajające. Doskonale sprawdza się dla kobiet, które często mają problem z zaburzeniami nastroju oraz narażone są na długotrwały stres. Dzięgiel chiński wspomaga prawidłową pracę gospodarki hormonalnej u kobiet. Polecany jest również przy zaburzeniach menstruacyjnych. Jego niewątpliwą zaletą jest to, że bogaty jest w cenne składniki odżywcze takie jak:

  • Żelazo.

  • Magnez.

  • Witamina A.

  • Witamina E.

  • Witaminy z grupy B.

Jego regularne spożywanie przyczynia się więc do regulacji pracy hormonów, a także wzmocnienia skóry i poprawienia jej kondycji.

Niepokalanek mnisi – wskazania i właściwości

Kolejnym suplementem diety polecanym kobietom jest niepokalanek mnisi. Jego spożywanie zalecane jest kobietom w okresie menopauzy, a także w przypadku nieregularnych miesiączek. Sprawdza się jako sposób na złagodzenie nieprzyjemnych objawów zespołu napięcia przedmiesiączkowego. Reguluje pracę układu hormonalnego, a w szczególności proces wydzielania prolaktyny. Najlepiej sprawdza się u kobiet, które mają problem ze zbyt wysokim poziomem prolaktyny. Bardzo ciekawe jest również to, że może być spożywany przez mężczyzn, ponieważ wspiera ich sprawność seksualną. Zazwyczaj zaleca się spożywanie niepokalanka mnisiego przez mężczyzn, którzy mają problem z przedwczesnym wytryskiem.

Maca dla kobiet – wskazania i właściwości

W przypadku kobiet, które zmagają się z uciążliwymi objawami menopauzy pomocny może być suplement diety z korzeniem macy. Przyczynia się on do regulowania pracy układu hormonalnego, niweluje uderzenia gorąca, poprawia jakość snu i zmniejsza ryzyko nadmiernej potliwości. Maca jest polecana również kobietom, które cierpią z powodu braku energii i częste spadki nastroju. To naturalny suplement diety, który korzystnie wpływa na płodność zarówno u kobiet, jak i mężczyzn.

Pamiętaj, że jeśli niepokojące objawy nie mijają, a nawet nasilają się, to konieczna jest wizyta u ginekologa.