pomysl na drugie sniadanie

W szkole, w pracy i w domu – bez względu na to, gdzie się znajdujesz musisz pamiętać o drugim śniadaniu. To posiłek w ciągu dnia, który powinien dostarczać energii, jednak nie może być wysokokaloryczny. Doskonale sprawdzać się będą pomysły na drugie śniadanie, które jest sycące, dzięki czemu zmniejszy się chęć na podjadanie między posiłkami. Nigdy nie masz pomysłu na drugie śniadanie, które możesz zabrać ze sobą do pracy lub na uczelnię? Przedstawiamy kilka naszych propozycji na szybki posiłek w ciągu dnia, który doda Ci energii i poprawi samopoczucie.

Koktajl z owoców i warzyw na drugie śniadanie

Drugie śniadanie powinno być lekkie, sycące i pełnowartościowe. Jak połączyć ze sobą to wszystko i jeszcze stworzyć ten posiłek w kilka minut, by możliwe było jego zabranie do szkoły lub pracy? Doskonałym wyborem jest koktajl na drugie śniadanie, który można wlać do plastikowej butelki. Na rynku dostępne są pojemne butelki na koktajle, dzięki którym można bez problemu transportować posiłek w takiej formie bez obaw, że się wyleje. Jaki koktajl na śniadanie do pracy najlepiej zrobić? Mieszanka warzyw i owoców sprawdzi się doskonale. Do przygotowania tego posiłku potrzebne będą:

  • Jeden banan.

  • Garść szpinaku.

  • Garść truskawek – poza sezonem można kupić mrożone owoce.

  • Sok z pomarańczy lub cytryny.

  • Jedno kiwi.

  • Łyżeczka miodu dla smaku.

  • Łyżeczka sproszkowanego korzenia macy.

Wszystkie składniki trzeba ze sobą wymieszać, a następnie zblendować. Powstały koktajl można przelać do butelki. Takie śniadanie dodaje energii, wzmacnia organizm i zapewnia długotrwałe uczuci sytości.

Jogurt z płatkami – syte drugie śniadanie

Kolejny pomysł na sycące drugie śniadanie to jogurt z płatkami. Taka przekąska doskonale sprawdzi się w pracy, ponieważ płatki owsiane gotowe bogate są w witaminy z grupy B, które mają zbawienny wpływ na pracę układu nerwowego. To składniki niezbędne do skupienia, zapamiętywania i utrzymania poziomu energii na optymalnym poziomie przez cały dzień. Dodatkowo bogate są w błonnik, który przyśpiesza procesy trawienne, zapewnia długotrwałe uczucie sytości, a co najważniejsze poprawia perystaltykę jelit. Polecane osobom na diecie i pracującym umysłowo.

Brak drugiego śniadania w pracy lub szkole może powodować sięganie po słodkie i kaloryczne przekąski w chwilach zmęczenia i braku energii. Lepiej więc przygotować sycące drugie śniadanie w domu, by zadbać o zdrowie i zmniejszyć ryzyko rozwoju otyłości.