mikrodermabrazja

Mikrodermabrazja to jeden z popularnych zabiegów kosmetycznych wykonywanych w celu oczyszczenia i wygładzenia skóry. Jakie są jego rodzaje i dlaczego jest tak chętnie stosowany przez klientki salonów urody?

Mikrodermabrazja – na czym polega?

Mikrodermabrazja nazywana jest kontrolowanym mikropeelingiem. Polega to na mechanicznym usuwaniu warstwy rogowej naskórka i głębszych warstw skóry. Ściera się je za pomocą specjalnego urządzenia, co powoduje, że mogą tworzyć się nowe komórki skóry. Mikrodermabrazja to bezpieczny i bezbolesny zabieg, który nie niesie ryzyka powstawania blizn czy przebarwień. Odświeża i wygładza skórę, a dodatkowo stymuluje syntezę kolagenu.

Rodzaje mikrodermabrazji

Wyróżnia się trzy rodzaje tego zabiegu:

  • Mikrodermabrazja diamentowa – jest delikatna i zaleca się ją do wygładzania i oczyszczania wrażliwej skóry. Dobrze sprawdza się u alergików. Do jej przeprowadzenia stosowana jest głowica diamentowa.
  • Mikrodermabrazja korundowa – podstawę tego zabiegu stanowi użycie kryształków korundu, które doskonale radzą sobie ze zrogowaciałym naskórkiem. Decydują się na nią osoby, którym zależy na usunięciu zmarszczek, blizn potrądzikowych, przebarwień, zaskórników i wągrów.
  • Mikrodermabrazja tlenowa – najłagodniejsza odmiana mikrodermabrazji. Jest również znana pod pojęciem oxybrazji. Ta metoda łączy tlen i sól fizjologiczną, która złuszczają martwy naskórek. Często poleca się ją osobom ze stanami zapalnymi czy nadmiernym łojotokiem.

Zalety mikrodermabrazji

Zabieg mikrodermabrazji polecany jest wszystkim osobom, które marzą o gładkiej, rozjaśnionej i zdrowej skórze. To rozwiązanie dla tych, którzy na co dzień borykają się z problemami, takimi jak: zmiany potrądzikowe, przebarwienia, blizny czy zmarszczki. Mikrodermabrazja to bezpieczna alternatywa chemicznych zabiegów złuszczających. Wykonana w sprawdzonym salonie kosmetycznym przyniesie doskonałe efekty, a powtarzana regularnie, pozwoli uzyskać najlepsze rezultaty zdrowej i odmłodzonej skóry.