brelok

Jeśli szukasz drobnego, a jednocześnie wyjątkowego upominku, być może powinieneś rozważyć zakup breloczka. Tego typu gadżet ma wiele zastosowań. Dodatkowo nadaje się na prezent dla kobiet i mężczyzn w różnym wieku. 

Breloczki z grawerem – gadżety, które ułatwią nam życie

Efektowne breloczki z grawerem dla mężczyzn mają wiele zastosowań. Możemy przypinać je do kluczy, torebki, plecaka, piórnika spodni, a także innych części naszej garderoby. Breloki są bardzo dekoracyjne, dlatego można traktować je jako ozdoby.

Brelok przy kluczach sprawia, że trudno jest nam je zgubić. Co więcej dzięki niemu bez problemu wyjmiemy klucze z kieszeni lub torebki nawet po ciemku. Osoby posiadające dużą ilość kluczy mogą użyć breloczków z grawerem do ich opisania. Takie rozwiązanie sprawi, że już nigdy nie będziemy zastanawiać się, które klucze są do garażu, a które do pomieszczenia gospodarczego. Z oczywistych względów breloki z grawerem są niezastąpione w hotelach i pensjonatach. Praktyczny brelok może być pomocny również w odwieszaniu kluczy.

Komu podarować brelok z grawerem?

Wielką zaletą breloczków z grawerem jest fakt, że można je podarować dosłownie każdej osobie. Z takiego prezentu ucieszy się nasze dziecko, jak również nasz dziadek. Wartość upominku wzrasta, gdy wykonamy na nim grawer. Treść napisu jest dowolna – zależy od relacji łączących nas z daną osobą, a także konkretnej okazji. Mogą być to życzenia z okazji urodzin, zapewnienia o naszych uczuciach, zabawne hasła, sentencje i cytaty.

Część osób decyduje się na grawerowanie inicjałów lub imion bliskich osób lub zwierząt. Ograniczeniem jest tu tak naprawdę jedynie nasza wyobraźnia i wielkość gadżetu. W przypadku, gdy nie mamy pomysłu na efektowny i zabawny grawer, możemy skorzystać z jednego z licznych szablonów.

Breloczek z grawerem – jaki model wybrać?

Wybór breloków z grawerem jest ogromny, dlatego każdy z nas ma szansę na znalezienie gadżetu, który spełni wszystkie nasze oczekiwania. W tym sezonie szczególnie modne są breloki z nieśmiertelnikami. Mogą być one wykonane ze złotej, srebrnej lub czarnej stali szlachetnej. Nieśmiertelniki posiadają różne wykończenie – między innymi błyszczące, drapane i matowe. Wielką zaletą breloczków z nieśmiertelnikami jest elegancki design i duża powierzchnia do grawerowania (istnieje możliwość wykonania graweru z dwóch stron – na przykład napisu z jednej, a rysunku z drugiej strony).

Na rynku dostępne są również breloki ze stali szlachetnej i sznurka, samej stali, skóry naturalnej i metalu.

Dlaczego warto wybrać brelok ze stali szlachetnej?

Współcześnie na rynku dostępne są breloki wykonane z rozmaitych materiałów. Warto przyjrzeć się bliżej szczególnie gadżetom ze stali szlachetnej (nazywanej także stalą chirurgiczną lub stalą nierdzewną). Ich wielką zaletą jest fakt, że nie wywołują one reakcji alergicznych. Mogą bezpiecznie z nich korzystać nawet osoby uczulone na metal.

To jeszcze nie koniec walorów breloków ze stali nierdzewnej. Pamiętajmy, że gadżety takie jak breloki są bardzo intensywnie eksploatowane (zwłaszcza jeśli nosimy je z kluczami). W przypadku większości breloków ślady użytkowania (na przykład zarysowania) są widoczne bardzo szybko. Breloki metalowe mogą dodatkowo pokryć się nieestetyczną rdzą. Nie dotyczy to jednak modeli wykonanych ze stali chirurgicznej. Prezentuje się ona równie efektownie jak złoto czy srebro, jednak jest bardziej wytrzymała na uszkodzenia mechaniczne i niszczące działanie wilgoci. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że breloczek z grawerem wykonany ze stali szlachetnej nawet po wielu latach użytkowania będzie wyglądał jak nowy.