lakier hybrydowy

Lakiery hybrydowe są wyjątkowymi produktami kosmetycznymi. Jakie są jednak ich najistotniejsze zalety i dlaczego są tak popularne?

Czym właściwie są lakiery hybrydowe?

We współczesnej kosmetyce jesteśmy w stanie natrafić na naprawdę wiele przeróżnych produktów, dzięki którym możliwe jest tworzenie naprawdę ciekawych koncepcji i sprawienie, że klientka będzie maksymalnie zadowolona z efektu końcowego. Wiele uwagi z pewnością trzeba powiedzieć o paznokciach. Spory rozwój technologiczny dotknął nawet taką kwestię, jak chociażby lakiery. Dzisiaj powiemy o jednym z najczęściej stosowanych ich rodzajów, jakim są lakiery do paznokci hybrydowych. Czym one jednak tak właściwie są? Ten produkt, który kryje się również pod taką nazwą, jak lakier żelowy, to specjalny wyrób, który utwardzany jest za pomocą lam UV bądź LED. Wszystko to z pomocą stosowania specjalnej bazy, najczęściej tworzonej w głównej mierze kauczuku. W pierwszej kolejności na paznokcie nakłada się bazę, potem zaś się ją ozdabia. Na samym końcu lakier jest utwardzany, a efekt może utrzymywać się przez naprawdę długi czas – nawet do czterech tygodni.

Lakiery hybrydowe – czym się charakteryzują?

By zrozumieć to, dlaczego wiele takich produktów, jak zestaw do manicure obecnie zawiera właśnie lakiery hybrydowe, powinniśmy pochylić się nad zaletami płynącymi z wykorzystywania właśnie takich produktów. O wyjątkowej wytrzymałości już zdołaliśmy powiedzieć, lecz warto również wspomnieć o tym, że tak specyficzny typ utwardzania przeciwdziała również występowaniu oprysków. Lakiery hybrydowe posiadają również charakterystyczny połysk, a także są w stanie być wykorzystywane nawet przy dłuższych paznokciach bez większych obaw. Nie można również zapomnieć o bogatej gamie kolorystycznej tych produktów, dzięki czemu tworzenie wyjątkowych wzorów wcale nie jest większym problemem! To właśnie te zalety sprawiają, że lakiery hybrydowe są obecnie tak popularnie i tak chętnie wykorzystywane w salonach kosmetycznych.