jak stosowac tonik do twarzy

Kobiety, jak i mężczyźni powinni stosować kosmetyki do pielęgnacji skóry twarzy. Wiadomo, że bez kosmetyków ani rusz. Każda osoba dbająca o siebie powinna mieć w swojej łazience/kosmetyczce kilka obowiązkowych kosmetyków. Jest to między innymi tonik do twarzy, czy też krem nawilżający. Powiedzmy na ich temat nieco więcej.

Po co używać toniku?

Tonik uchodzi za kosmetyk wielokierunkowy. Powinien się w zasadzie znaleźć w absolutnie każdej łazience. Powinno się go stosować na co dzień. Kosmetyk ten powstał na bazie wody. Przy pozostałych składnikach jest w stanie dopasować się do absolutnie każdego rodzaju cery.

Toniki można podzielić na te neutralne, jak i na te złuszczające. Na pewno kosmetyczki i dermatolodzy nie polecają toników, które w swoim składzie mają alkohol. Jakby nie było, alkohol zawsze podrażnia skórę.

Jak używać toniku?

O ile wiemy, jak używa się kremy do twarzy, to już z tonikami mamy spory problem. Okazuje się, że wiele osób ma problemy z jego użytkowaniem i popełnia znaczące błędy.

Od razu chcemy zaznaczyć, że istnieje kilka sposobów aplikowania tonika. Gdy kupiliśmy tonik złuszczający, to poleca się kosmetykiem nasączyć wacik i przetrzeć delikatnie skórę. W ten sposób możemy także używać nawilżających toników. Można jednak tonik nałożyć na dłoń i rozetrzeć go oraz energicznie wklepać w pożądane miejsca. Wówczas sto procent kosmetyku dostanie się do naszej skóry.

Gdy tonik ma atomizer, to wystarczy, że nim spryskamy szyję, twarz i dekolt. Tak naprawdę wystarczające okaże się jedno spryskanie. Bardzo ważne jest to, aby nie czekać, aż tonik się całkowicie wchłonie. Krem, olejek, czy też serum nałożony na wilgotniejszą skórę wchłonie się jeszcze lepiej.

Tonik także nie wymaga zmywania. Po zaaplikowaniu toniku wystarczy chwilę odczekać i już możemy nałożyć krem. Tonik można nazwać pewnego rodzaju łącznikiem pomiędzy oczyszczaniem i nawilżeniem naszej skóry.

A co jaki czas nakładać tonik? Tak naprawdę trzeba to robić w sposób regularny. Absolutne minimum to jeden raz dziennie. Eksperci jednak polecają, aby tonik nakładać rano oraz wieczorem. Dzięki takiemu postepowaniu poprawi się kondycja naszej skóry. Efekty będą tak naprawdę szybko widoczne.

Lepiej nieco rozwinąć swoją wiedzę dotyczącą tonika, niż popełniać jakieś błędy w jego stosowaniu. Błędne stosowanie tonika mija się kompletnie z celem. Pamiętajmy, że na każdym opakowaniu kosmetyków znajduje się dokładna instrukcja użytkowania.