endermologia

Endermologia to popularny zabieg kosmetyczny pozwalający zniwelować cellulit, wygładzić skórę oraz zmniejszyć obwody. Dla kogo jest przeznaczony i jak się go wykonuje?

Jak wykonuje się endermologię?

Endermologia na Targówku to zabieg oferowany w wielu gabinetach i salonach kosmetycznych. Wykonuje się go za pomocą specjalnego urządzenia. Zabieg ten polega na masażu podciśnieniowym, który pozwala uzyskać naprawdę zadowalające efekty. Osoba wykonująca zabieg prowadzi specjalną głowicę urządzenia wyposażoną w masujące rolki po ciele, skupiając się głównie na najbardziej problematycznych miejscach. Odpowiedni nacisk, jak i siła zasysania jest ustawiana komputerowo. Podczas zabiegu wymagane jest założenie specjalnego kombinezonu. Niweluje on dyskomfort związany ze zbyt mocnym uciskiem, zaciąganiem włosków, szczypaniem oraz chroni przed urazami mechanicznymi. Kombinezon można stosować wielokrotnie.

Dla kogo przeznaczona jest endermologia?

Z endermologii korzystają głównie kobiety, Jest ona przeznaczona dla osób, które borykają się z problemami skórnymi, spowodowanymi występowaniem cellulitu. Pozwalają również widocznie wygładzić skórę, pozbyć się obrzęków i nadmiaru wody z organizmu, a co za tym idzie widocznie zmniejszyć obwody. Zabieg oferuje coraz więcej miejsc, m.in. gabinet kosmetyczny w Targówku. Najczęściej endermologię wykonuje się na udach, pośladkach brzuchu i nogach. Można także stosować go do masażu ramion czy pleców. Niektórzy specjaliści oferują wykonywanie zabiegu na twarzy.

Endermologia to zabieg całkowicie bezpieczny. Może być stosowany prawie u wszystkich. Wyjątkiem są osoby, które mają problemy z krążeniem i ciśnieniem, cierpią na choroby nowotworowe lub wszelkiego rodzaju zakaźne choroby skórne. Jest to zabieg bezbolesny. W niektórych momentach może pojawić się delikatny dyskomfort, ponieważ masaż jest dosyć intensywny. Również po zabiegu mogą wystąpić zaczerwienienia czy siniaki, a ciało może być obolałe. Pojedyncza sesja trwa około 50 – 60 minut. Efekty mogą być widoczne nawet bezpośrednio po zabiegu. Regularnie wykonywane zabiegi pozwalają widocznie poprawić jędrność i gładkość skóry, jak również pozbyć się cellulitu. Endermologia ma również pozytywny wpływ na poprawę metabolizmu oraz zwiększenie elastyczności skóry.