odchudzanie

Nadwaga i otyłość to schorzenia dwudziestego pierwszego wieku. Dotyczą one coraz więcej osób w każdym wieku. Przyczyn tego jest wiele, ale każdy powinien mieć świadomość tego, że nadwaga może przerodzić się w otyłość, a ta zwiększa ryzyko rozwoju chorób układu krążeniowego. Jeśli od dłuższego czasu jesteś na diecie, ale nadal nie widzisz żadnych efektów, to koniecznie przekonaj się, jak jeść żeby schudnąć. Wystarczy pamiętać o kilku ważnych zasadach, a zobaczysz zadziwiające i pozytywne zmiany w wyglądzie Twojej sylwetki, a także samopoczuciu.

Regularne posiłki każdego dnia

Po pierwsze bardzo ważne jest to, by jeść o regularnych porach. Dieta, która ma pomóc zrzucić zbędne kilogramy powinna być dobrze zbilansowana i różnorodna. Jednak nawet jeśli jesz bardzo zdrowo, ale nieregularnie, to niestety dieta może nie dawać zadowalających efektów. Każdego dnia staraj się jeść pięć posiłków dziennie co trzy lub cztery godziny. Dodatkowo bardzo ważne jest to, by godziny posiłków nie zmieniały się każdego dnia. Spróbuj przez miesiąc codzienne jeść o tych samych porach, a przekonasz się, że taka regularność doskonale wpłynie na Twoje zdrowie i samopoczucie, a co więcej pomoże nieco schudnąć.

Śniadanie o konkretnej godzinie

Kolejną zasadą diety odchudzającej jest jedzenie śniadania. Nie można pomijać tego posiłku, ponieważ jest on tym najważniejszym w ciągu dnia. Najlepiej spożywać śniadanie do dwóch godzin po przebudzeniu. Bardzo ważne jest to, by śniadanie było syte i pełnowartościowe. Ten posiłek pobudza metabolizm do pracy, a jego pominięcie może przyczynić się do spowolnienia pracy całego układu pokarmowego, przez co pojawią się problemy z przybieraniem na wadze. Najlepiej na śniadanie spożywać posiłki z dużą ilością błonnika pokarmowego. Jest to składnik naturalny, który pobudza perystaltykę jelit, oczyszcza jelita i usprawnia wypróżnianie. Dzięki niemu z łatwością można pozbyć się ciągłego uczucia głodu, a także problemów ze wzdęciami i zaparciami.

Kolacja przynajmniej dwie godziny przed snem

Ostatnim posiłkiem w ciągu dnia powinna być kolacja, którą należy spożyć przynajmniej dwie godziny przed położeniem się do łóżka. Podczas spania metabolizm znacząco spowalnia, przez co trawienie jest dłuższe. Jedzenie tuż przed położeniem się do łóżka może więc przyczynić się do zwiększenia ilości odkładanej tkanki tłuszczowej w okolicach brzucha, pośladków i ud.

Stosując się do tych zasad możesz mieć pewność, że zauważysz u siebie ogromne zmiany.