wybor kosmetyczki

Kosmetyczka to niezbędny element wyposażenia bagażu każdej kobiety, która wybiera się w podróż, choć często nosimy ją również na co dzień, na przykład w torebce. Z tego powodu podczas jej wyboru należy kierować się przede wszystkim tym, jakie kosmetyki chcemy w niej transportować. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę podczas zakupu tego akcesorium.

Kosmetyczka na co dzień czy do podróży?

Pierwszym kryterium, które należy wziąć pod uwagę, podczas wyboru kosmetyczki jest jej przeznaczenie. Jeżeli planujemy w niej przewozić duże pojemnościowo produkty pielęgnacyjne, wówczas najlepiej zdecydować się na funkcjonalny kuferek z przegródkami.

Z kolei jeżeli poszukujemy modelu, który będziemy nosić na co dzień w torebce lub takiego w którym będziemy transportować jedynie kosmetyki do makijażu, warto postawić na mniejszą taką jaką oferuje lancome. Kosmetyczka taka świetnie sprawdzi się również na prezent.

Kosmetyczka materiałowa czy skórzana?

Podczas wyboru kosmetyczki, warto zwrócić uwagę również na materiał, z którego jest wykonana. Od niego bowiem będzie zależała jej trwałość, także łatwość utrzymania w czystości. Najczęściej do wyboru mamy modele materiałowe lub skórzane.

Te pierwsze wystarczy tylko przetrzeć szmatką i bardzo prosto można usunąć z nich wszelkie zabrudzenia, a nawet wylane perfumy takie jak lancome la vie est belle. Rodzaje materiałowe z kolei mogą być trudniejsze w pielęgnacji i czyszczeniu, jednak zazwyczaj są one dużo bardziej atrakcyjne.

Kosmetyczka czy kuferek podróżny?

Kosmetyczka podróżna wybierana jest przez osoby, które dysponują niewielką ilością miejsca w walizce lub wykorzystują ją wyłącznie w celu transportowania produktów do makijażu. Kuferek z kolei sprawdzi się, jeżeli potrzebujemy przewieźć wiele produktów nie tylko do make-upu, ale również pielęgnacji twarzy i ciała.

Jest to dobre rozwiązanie, jeżeli chcemy ze sobą zabrać dużo różnych kosmetyków, a także na przykład sprzętów do stylizacji włosów. Kuferek świetnie sprawdzi się również wtedy, kiedy pakujemy się na wyjazd z mężem lub dziećmi. Wówczas można w nim przewieźć wszystkie produkty wspólnie.

Na co jeszcze zwrócić uwagę podczas wyboru kosmetyczki?

Podczas wyboru kosmetyczki poza doborem odpowiedniej wielkości — takiej, która zmieści się w naszej torebce lub walizce, warto zwrócić uwagę również na jej kształt, aby zajmowała jak najmniej miejsca. Duże znaczenie ma również rozmieszczenie przegródek. Jedna duża komora sprawdzi się na większe produkty.

Z kolei mniejsze kosmetyki, a także pędzle warto umieścić w dodatkowych kieszeniach, które ułatwią nam organizacje. Niebagatelne znaczenie ma również design wybranego przez nas modelu.