serum

Rutynowa pielęgnacja opiera się na wieloetapowym procesie. To właśnie podczas niego wiele kobiet korzysta z szerokiego wachlarza właściwości produktu, jakim jest serum z witaminą C. Wzmacnia elastyczność skóry, hamuje procesy jej starzenia się, a także ujędrnia i wyszczupla owal twarzy. Jakie jest najlepsze serum do twarzy i na co zwracać uwagę przy jego wyborze? Podpowiadamy.

Czym jest serum z witaminą C?

Serum jest kosmetykiem, które posiada wysokie stężenie składników aktywnych. Jest ono zdecydowanie silniejsze od kremu. Ma również lżejszą konsystencję – wodnistą lub żelową, w zależności od produktu. Służy wzmocnieniu oraz zintensyfikowaniu codziennej pielęgnacji, jednak trzeba pamiętać, że jest to kosmetyk dodatkowy. Nie zastąpi on klasycznego kremu, lecz w połączeniu mogą spowodować zdecydowaną poprawę jakości oraz kondycji naszej skóry.

Serum z witaminą C powinno być nakładane jako pierwsze. Takie produkty rzadko zawierają filtry przeciwsłoneczne oraz inne substancje, które mają za zadanie chronić i odżywiać. Krem idealnie wspomoże barierę hydrolipidową i uzupełni działanie serum. Sama witamina przynosi bardzo dobre efekty, które można zauważyć niemal natychmiast po aplikacji. Następuje wtedy rozjaśnienie i poprawa kolorytu cery.

Najlepsze serum do twarzy – kiedy je stosować?

Najlepsze serum do twarzy zacznie działać tylko wtedy, kiedy będzie odpowiednio dobrane do potrzeb naszej skóry. Jeżeli lubisz się opalać, przez co naskórek jest narażony na szkodliwe działanie promieni ultrafioletowych, warto sięgnąć po produkt regenerujący i nawilżający. W przypadku diety lub procesu odchudzania zastanów się nad wyborem produktu wzmacniającego cerę. Zbawienny wpływ ma również na świeżo upieczone mamy. Ujędrniają skórę i nadają jej naturalnego blasku. Mogą być również stosowane w przypadku kuracji przeciwzmarszczkowej, która spłyci wszelkie zmarszczki oraz bruzdy.

Jak długo stosować serum z witaminą C?

Minimalny okres, który jest potrzebny do kompleksowego działania takiego produktu to 2-3 miesiące. Podczas tego czasu skóra będzie lepiej nawilżona, a także wzmocniona. Szybciej się zregeneruje, a aktywne składniki spowodują większą mobilizację do szybszej odnowy. Dobrym momentem na rozpoczęcie kuracji będzie okres wiosenny. Po zimie cera może być przesuszona oraz zmęczona. Produkt z witaminą C odpowiednio odżywi i nada blasku i młodzieńczego wyglądu. Warto jednak czytać składy takich kosmetyków, aby móc w pełni wykorzystać jego potencjał.