pielegnacja skory

Kobiety pragną, by ich cera przez lata utrzymana była w doskonałej formie. Marzeniem każdej kobiety jest posiadanie skóry, która jest jedwabiście gładka, miękka i pełna blasku. Jest to marzenie, które da się spełnić, jednak nie można zapomnieć o codziennej pielęgnacji. Dodatkowo do dbania o cerę konieczne jest wybranie odpowiednich kosmetyków. Jakie produkty do pielęgnacji skóry twarzy koniecznie powinny znaleźć się w kosmetyczce każdej kobiety?

Kosmetyki do oczyszczania skóry

Pierwszym etapem pielęgnacji skóry jest jej oczyszczanie. Konieczne jest to nie tylko u kobiet, które nakładają makijaż na twarz, ale również u pań, które tego nie robią. Na skórze w ciągu dnia gromadzą się liczne zanieczyszczenia, nadmiar sebum, które miesza się z bakteriami. Ta mieszanka może mieć naprawdę zły wpływ na kondycję skóry, jeśli nie zostanie usunięta. To właśnie dlatego tak ważne jest codzienne oczyszczanie. Jakie kosmetyki idealnie sprawdzają się przy tym etapie pielęgnacyjnym?

  • Żele do mycia twarzy.

  • Pianki do mycia twarzy.

  • Płyn micelarny.

  • Mleczko do demakijażu.

Tonizowanie skóry twarzy

Podczas usuwania zabrudzeń i resztek makijażu zostaje zanurzone naturalne pH skóry. Przez to konieczne jest jego przywrócenie. Do tego niezbędny jest tonik do twarzy, który ma działanie regulujące, regenerujące i odświeżające. Dostępne są toniki do twarzy o działaniu odżywczym i nawilżającym. Dzięki temu kosmetykowi w kilka sekund równowaga mikrobiologiczna skóry zostanie przywrócona, za skóra jest odświeżona i przygotowana na kolejne etapy pielęgnacji.

Odżywianie i nawilżanie

Po tonizowaniu skóry konieczne jest jej odżywienie i nawilżenie. Skóra potrzebuje licznych składników odżywczych do tego, by naskórek był utrzymany w dobrej kondycji. Do głębokiego odżywiania naskórka doskonale sprawdzą się:

  • Serum do twarzy.

  • Esencja do twarzy.

  • Hydrolaty do twarzy.

  • Maseczki na twarz.

Po ich nałożeniu można przejść do nawilżania. W tym przypadku najlepiej sprawdzać się będzie krem, który stworzy na skórze warstwę ochronną. Dzięki temu składniki odżywcze szybciej i lepiej będą się wchłaniać do głębokich warstw naskórka, a co więcej zwiększy się jego odporność na negatywne działanie czynników zewnętrznych i atmosferycznych.

Wybierając kosmetyki do pielęgnacji twarzy należy dopasować ich działanie i właściwości do rodzaju skóry. Tylko dzięki temu pielęgnacja będzie miała skuteczne działanie.