wycieczka po kraju

Obecna sytuacja epidemiologiczna, która dotyczy nie tylko naszego kraju, ale również całego świata sprawiała, że coraz więcej czasu spędzamy w domu. Częste zmiany w obostrzeniach zniechęcają do podróżowania między państwami. To jednak nie oznacza, że trzeba całkowicie zrezygnować z podróżowania. W Polsce istnieje wiele pięknych miejsc, które warto zobaczyć. Przekonaj się, gdzie pojechać na weekend z dziećmi lub znajomymi. Poznaj piękno kraju, w którym mieszkasz i przekonaj się, że podróżowanie po Polsce może być wspaniałą przygodą!

Bieszczady – kraina pełna słońca i spokoju

Najlepiej wybierać się tam, gdzie nie ma ludzi i można zwiedzać bez konieczności przepychania się przez tłumy turystów. Dla miłośników ciszy, samotności i spokoju doskonale sprawdzą się Bieszczady, które przez wiele osób uznawane są za najdziksze góry w Polsce. Wędrując przez zielone szlaki przez wiele godzin można nie spotkać nikogo, co w obecnej sytuacji jest wskazane. Krajobraz i cisza, jaką tam można spotkać zapiera dech w piersiach. Ta piękna i pełna zieleni kraina to miejsce, gdzie można odpocząć od zgiełku miasta i zrelaksować się po pracy. Trzeba jednak pamiętać, że do wędrowania po górach należy dobrze się przygotować. Odpowiedni ubiór i buty dostosowane do pory roku są niezbędne. Nie może zabraknąć wody i prowiantu, by w czasie wędrówki mieć siłę by wejść na szczyt i z niego wrócić.

Kraków – miasto pełne zabytków i atrakcji dla turystów

Są jednak osoby, które lubią gwar w mieście i energię, jaka panuje w większych miastach. Dla takich osób doskonałą propozycją jest zwiedzanie Krakowa. Duże miasto, w którym jest naprawdę wiele atrakcji. Co można zwiedzić w Krakowie?

  • Wieliczka – muzeum, które znajduje się na liście UNESCO. Popularne miejsce znane nie tylko Polakom, ale również turystom z zagranicy.

  • Zamek na Wawelu – piękny zamek, który zachwyca swoim pięknem, a także widok na Wisłę. Na takie widoki można czekać wybierając się do Krakowa!

  • Stare Miasto – każdy kto wybiera się do Krakowa koniecznie powinien przejść się uliczkami Starego Miasta. Cudowny klimat i energia, dzięki który można odpocząć i oderwać myśli od codziennych obowiązków i problemów.

Te piękne miejsca w Polsce do zwiedzania idealnie sprawdzają się dla par, rodziców z dziećmi i samotników. Nie ma znaczenia, czy lubisz podróżować samotnie, czy w większej grupie ze znajomymi – piękne miejsca w Polsce dają Ci wiele możliwości.