pielegnacja wlosow

Kobiety marzą o włosach pełnych blasku i sprężystości. Niestety nie każda pani może cieszyć się bujną fryzurą i pięknymi włosami. Istnieje wiele czynników zewnętrznych i atmosferycznych, które przyczyniają się do wysuszenia i zniszczenia kosmyków, przez co stają się matowe, słabe i kruche. Włosy suche i zniszczone potrzebują regularnej pielęgnacji i natychmiastowej regeneracji, by nie doszło do ich nadmiernego wypadania i łamania. Jak powinna wyglądać pielęgnacja kosmyków zniszczonych i pozbawionych blasku? Przedstawiamy najlepsze sposoby na poprawienie kondycji kosmyków.

Olejki do włosów suchych

Włosy suche i zniszczone potrzebują natychmiastowego nawodnienia i odżywienia. Doskonałym sposobem jest nakładanie na kosmyki olejków naturalnych, które bogate są w cenne składniki odżywcze, a co więcej wykazują działanie higroskopijne. To oznacza, że ich regularne nakładanie na kosmyki prowadzi do wiązania cząsteczek wody w skórze głowy, a także głębokich warstwach włosów, dzięki czemu przywracany jest ich optymalny poziom nawilżenia. Jakie olejki do włosów suchych i zniszczonych najlepiej używać? Doskonale sprawdzi się olejek jojoba, olejek ze słodkich migdałów oraz olejek z awokado. Mają one silne działanie nawilżające i wzmacniające. Dzięki nim kosmyki stają się mocniejsze, pełne blasku i poprawia się ich sprężystość.

Dobrze dobrany szampon do włosów zniszczonych

Podstawowym etapem pielęgnacji włosów suchych i zniszczonych jest ich mycie. Jednak przed rozpoczęciem oczyszczania skóry głowy i kosmyków konieczne jest upewnienie się, że szampon do włosów jest prawidłowo dobrany do rodzaju i potrzeb kosmyków. Najlepiej wybierać szampon do włosów suchych i zniszczonych z proteinami jedwabiu lub kwasem hialuronowym. Dzięki temu kosmetyk ma silne działanie nawilżające i zmniejsza ryzyko ponownego wysuszenia. Mycie włosów nie powinno odbywać się zbyt często. Zaleca się takie czyszczenie kosmyków i skóry głowy w momencie, kiedy jest to naprawdę konieczne – czyli kiedy widać, że włosy nie są świeże i są przetłuszczone. Niektóre osoby będą musiały myć włosy codziennie, u innych konieczne to będzie tylko kilka razy w tygodniu.

Pielęgnacja włosów suchych i zniszczonych wcale nie musi być tak trudna, jak może się wydawać. Kosmyki potrzebują dobrego i głębokiego odżywienia, więc warto stosować nie tylko olejki na włosy, ale także maseczki do włosów. Poleca się również rezygnację z zabiegów koloryzacji oraz stosowania urządzeń, które generują wysokie temperatury do stylizacji włosów.