pakowanie walizki

Każdy, kto wybierał się w podróż chociaż raz w życiu doskonale wie, że spakowanie się w jedną walizkę zawsze jest problematyczne. Zmieszczenie ubrań, akcesoriów kosmetycznych i innych osobistych drobiazgów, bez których nie można ruszyć się z domu wcale nie jest łatwe, zwłaszcza jeśli ma się do dyspozycji tylko jedną walizkę. Przekonaj się, że to wcale nie musi być tak trudne, jak może się wydawać. Mamy kilka sposobów na to, by zmieścić wszystko tylko w jednej walizce.

Jak wybrać pojemną i wygodą walizkę?

Pierwszym krokiem jest wybranie odpowiedniej walizki. Najlepiej sprawdzają się walizki kuferki, które składają się z dwóch pojemników oraz jednej przegródki, która jest jednocześnie ścianką między dwoma stronami walizki. Całość zapinana jest na suwak. Tego rodzaju walizki są wyjątkowo pojemne, a co więcej wyróżniają się wytrzymałością na wstrząsy i różnego rodzaju uszkodzenia, ponieważ zewnętrzna strona wykonana jest z twardego plastiku. Takie walizki można znaleźć na rynku w przeróżnych rozmiarach, a także cenach, dzięki czemu każdy jest w stanie wybrać dla siebie coś odpowiedniego.

Kosmetyczki i inne akcesoria do pakowania

Podczas pakowania nie można zapomnieć o tym, by stosować różnego rodzaju kosmetyczki i pojemniczki. Doskonale sprawdzają się małe pojemniki na kosmetyki, do których można przelać szampon lub płyn do kąpieli. Dzięki temu zamiast pakować dużą butelkę kosmetyku można zabrać ze sobą tylko tyle, ile faktycznie jest potrzebne w podróży. W ten sposób wszystkie kosmetyki można schować w jednej kosmetyczce, a w walizce zachowany będzie ład i porządek. To ułatwi nie tylko pakowanie, ale co więcej sprawi, że w walizce z łatwością można będzie znaleźć to, co akurat jest potrzebne.

Składanie ubrań – prosty sposób na zmieszczenie wszystkiego w jednej walizce

Kolejnym ważnym aspektem jest technika pakowania. Ubrania i ręczniki można schować do jednej strony walizki. Wszystkie pozostałe akcesoria najlepiej umieścić w drugiej części. Dodatkowo warto pamiętać, by każdą, nawet najmniejszą przestrzeń dobrze wykorzystać. Jeśli między ubraniami zrobiła się przestrzeń, można w nią wcisnąć suszarkę do włosów. Ubrania najlepiej składać w małą kostkę, by wszystko było ładnie złożone.

Dostosowując się do tych porad możesz mieć pewność, że spakujesz się w jedną walizkę bez względu na to, czy wybierasz się na wyjazd na dwa dni, czy na dwa tygodnie. Pamiętaj, by na wyprawę zabierać tylko to, co faktycznie jest Ci potrzebne.