dekoracje do mieszkania

Każdy sezon jest dobrą okazją na wprowadzenie małych zmian we wnętrzach domowych. Wystarczy kilka dekoracji, a pomieszczenie od razu prezentuje się inaczej. Mijające święta to dobry moment na wybranie dekoracji wiosennych, które zdobić będą wnętrze salonu i sypialni za kilka tygodni. Jakie dekoracje do domu 2021 będą modne w kolejnym sezonie? Przedstawiamy kilka propozycji, które pięknie prezentować się będą we wnętrzach urządzonych w stylu nowoczesnym i eleganckim.

Dekoracje do salonu 2021

Salon to pomieszczenie, w którym cała rodzina spotyka się, by spędzić ze sobą czas. W pokoju dziennym najczęściej odbywają się spotkania ze znajomymi i imprezy. Do tego pomieszczenia wystarczy dobrać kilka małych dodatków, by wnętrze stało się ciepłe i pełne pozytywnej energii. Dekoracje do salonu trendy 2021 to między innymi:

  • Świeczki sojowe w szklanych słoiczkach – prezentują się elegancko, a co więcej mają piękny zapach, który unosi się w pomieszczeniu przez długi czas i doskonale wpływa na zmysły domowników.

  • Ceramiczny wazon na kwiaty – ceramika jest ponadczasowa i pięknie prezentuje się we wszystkich pomieszczeniach. Obecnie na rynku królują wazony ceramiczne ozdobione wzorami azteckimi.

Jak udekorować sypialnię na wiosnę 2021?

Sypialnia powinna stać się miejscem, w którym można się zrelaksować, odpocząć i zregenerować. Jednak, by to było możliwe konieczne jest zadbanie o dobre warunki i atmosferę, która będzie ułatwiać zasypianie i umożliwi relaks. Dekoracje do sypialni trendy 2021 to:

  • Latarenki – białe, drewniane lub metalowe. Można je ustawić na podłodze w sypialni lub parapecie. Szklane ścianki i drzwiczki pozwalają na włożenie do środka światełek LED- owych lub świeczek. Dzięki takiej ozdobie w sypialni zapanuje przyjemna i łagodna atmosfera, która będzie nie tylko relaksować, ale również pobudzać zmysły.

  • Lustra – wieszane na ścianie lub suficie. Praktyczne są również szafy na ubrania z lustrem. Sposobów na umieszczenie lustra w sypialni jest naprawdę wiele. Doskonale sprawdzają się w pomieszczeniach, które mają mały metraż. Duże lustra w sypialni optycznie powiększają wnętrze.

W zbliżającym się sezonie najmodniejsze będą dekoracje do domu w kolorze granatowym, grafitowym i złotym. Uniwersalnym wyborem będą również białe dekoracje do domu, które stać się mogą uzupełnieniem pomieszczeń urządzonych w stylu nowoczesnym, klasycznym, skandynawskim i boho.