Nawyki żywieniowe, które zadbają o Twoje zdrowie i samopoczucie

nawyki zywieniowe

W obecnych czasach coraz więcej osób ma problemy ze zdrowiem. Osłabienie organizmu, częste infekcje, a także uczucie zmęczenia to objawy, które pojawiają się u wielu osób. Przyczyną tego może być prowadzenie nieprawidłowego trybu życia. Istnieje wiele prostych nawyków żywieniowych i życiowych, które są w stanie zmienić pracę organizmu na lepszą. Przekonaj się, jakie to nawyki i wprowadź je do swojego życia. To bardzo proste zmiany, które nie wymagają większego wysiłku lub wielu wyrzeczeń.

Picie trzech litrów płynów dziennie

Organizm człowieka w większości składa się z wody. To właśnie dlatego jest ona niezbędna do prawidłowego funkcjonowania wszystkich układów. Odwodnienie organizmu może doprowadzić do wielu zmian i zaburzeń. Zalecana dawka płynów, jaką należy wypić w ciągu dnia, to 2,5 l. Warto jednak wiedzieć, że kobiety w ciąży, oraz mamy karmiące powinny wypijać co najmniej 3 l płynów. Najlepiej sięgać po wodę mineralną, lub napary ziołowe, które nie są kaloryczne i nie mają w sobie dodatków słodzących lub chemicznych. Lepiej unikać picia soków sklepowych i napojów gazowanych, ponieważ mają one w składzie bardzo dużo cukru.

Jedzenie pięć posiłków dziennie o regularnych porach

Spożywanie pięciu posiłków dziennie w ciągu dnia o regularnych porach jest niezbędne do zachowania prawidłowej pracy metabolizmu, a także układu hormonalnego. Jest to również niezbędne do zmniejszenia ilości tkanki tłuszczowej odkładanej w organizmie człowieka. Osoby, które spożywają mniej posiłków dziennie i każdego dnia spożywane są one w innych porach mogą mieć problem z nadmierną tkanką tłuszczową, nadwagą i otyłością. Dodatkowo pomijanie niektórych posiłków odbiera energię i sprawia, że znacznie trudniej jest skupić się na wykonywanych obowiązkach. Najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia jest śniadanie, które powinno zostać zjedzone przynajmniej dwie godziny po przebudzeniu. Następnie nie można pominąć sytego, ale lekkostrawnego drugiego śniadania, obiadu, podwieczorka i kolacji. Ostatni posiłek powinien zostać spożyty dwie godziny przed położeniem się do łóżka.

Spanie od sześciu do ośmiu godzin w ciągu doby

Sen jest czasem, w którym organizm się relaksuje, regeneruje i odpoczywa. Jest to czas niezbędny dla zachowania zdrowia układu nerwowego. Zaleca się przesypianie minimum sześciu, a maksimum ośmiu godzin snu w ciągu doby.

Stosując się do tych zasad możesz mieć pewność, że zachowasz zdrowie, równowagę hormonalną i emocjonalną, a co więcej będziesz mieć więcej energii i siły.

Dodaj komentarz