depilacja ciala

Na ciele każdego człowieka rosną włoski. Ich obecność w niektórych miejscach nie jest mile widziana, przez co konieczne jest ich usuwanie. Wiele kobiet zastanawia się, czy istnieją sposoby na łatwą i szybką depilację ciała? Istnieje ich wiele, jednak warto pamiętać, że każdy człowiek ma inną wrażliwość na ból. Przez to niektóre sposoby na depilacje ciała będą wydawać się skuteczne i bezbolesne, a dla innych okażą się wprost nie do wytrzymania. Przekonaj się, jakie są najlepsze i najpopularniejsze sposoby depilowania ciała.

Maszynki do golenia dla kobiet

Popularne są maszynki do depilacji, które przez kobiety stosowane są do usuwania niechcianych włosków. Jest to tani i prosty sposób na usuwanie niechcianego owłosienia z każdego miejsca na ciele. Warto jednak pamiętać, że maszynki do golenia jedynie ścinają włoski, a nie wyrywają ich cebulek, przez co efekt depilacji jest widoczny jedynie przez kilka dni. Dodatkowo maszynki przyczynić się mogą do pojawienia się stanów zapalnych przy mieszkach włosków. Niektóre kobiety mające skórę delikatną i bardzo wrażliwą mogą mieć problem z nadmiernym przesuszeniem skóry na ciele po goleniu maszynką. Najlepiej wybierać maszynki, które wyposażone są w pasek nawilżający.

Depilacja woskiem dla kobiet

Kolejnym sposobem na usuwanie niechcianego owłosienia jest depilacja woskiem. Można ją wykonywać samodzielnie w domu, a także w gabinecie kosmetycznym. Zazwyczaj do tego zabiegu stosowane są plastry z woskiem do depilacji, które nakleja się na skórze, a po kilku sekundach odrywa razem z włoskami. Ten sposób jest zdecydowanie skuteczniejszy, niż zgalanie włosków, ponieważ są one wyrywane wraz z cebulkami. Przez to proces ich odrastania trwa dłużej, a efekt depilacji utrzymuje się nawet przez kilka tygodni. Nie jest to jednak sposób na depilację wskazany dla kobiet o niskim progu bólu. Zerwanie plastra jest bolesne i powodować może chwilowe zaczerwienienie na skórze.

Depilowanie ciała laserem

Wiele kobiet decyduje się na depilacje ciała laserem. Jest to zabieg wyjątkowo skuteczny, który daje natychmiastowe efekty utrzymujące się przez kilka tygodni. Warto jednak pamiętać, że zabieg usuwania włosków laserem nie jest wskazany dla kobiet w ciąży oraz mam karmiących piersią.

Jak się okazuje sposobów na usuwanie niechcianych włosków jest naprawdę wiele. Każda kobieta powinna zdecydować się na ten, który jest dla niej najbardziej satysfakcjonujący.