makijaz oczu

Dla wielu kobiet makijaż jest jednym z łatwiejszych sposobów na poprawienie swojego wyglądu i zwiększenie pewności siebie. Kosmetyki kryjące doskonale maskują niedoskonałości i podkreślają największe atuty. Warto pamiętać, że makijaż oczu jest niezbędny do tego, by make-up prezentował się profesjonalnie. Wiele kobiet zastanawia się, jak zrobić makijaż oczu, oraz jakie kosmetyki do makijażu oczu będą niezbędne. Przekonaj się, jakie produkty do makijażu powinny znaleźć się w Twojej kosmetyczce i jak je stosować. Tego wszystkiego dowiesz się z naszego poradnika.

Kredki do oczu i brwi

Kredki do brwi i oczu to kosmetyk bardzo prosty w użyciu, który stosują specjaliści i kobiety, które samodzielnie wykonują make-up w domu. Służą do podkreślania spojrzenia. Kredka do oczu jest niezbędna do wykonania pięknej kreski, dzięki której linia rzęs jest dodatkowo podkreślona i przyciemniona. Dzięki temu otoczka oczu staje się ciemniejsza, co nadaje głębi spojrzeniu. Kredka do brwi jest potrzebna do tego, by nadać brwiom wymarzonego kształtu. Doskonale sprawdza się zarówno do zarysowania kształtu brwi, jak i wypełnienia ich koloru i zakryciu ubytków.

Tusz do rzęs – podkreśl swoje spojrzenie!

Kolejnym kosmetykiem, który jest niezbędny do tego, by podkreślić spojrzenie, jest tusz do rzęs. Dzięki niemu makijaż oczu staje się dopełniony, a spojrzenie nabiera zalotności i głębi. Tusz do rzęs sprawia, że włoski stają się optycznie wydłużone, pogrubione, a co więcej podkręcone. To kosmetyk, który jest bardzo łatwy w nakładaniu, więc z pewnością z tym etapem makijażu poradzi sobie każdy, nawet kobiety bez większego doświadczenia.

Cienie do powiek – jak zrobić makijaż dzienny i wieczorowy?

Doskonale do podkreślenia oczu sprawdzają się cienie do powiek, dzięki którym spojrzenie staje się głębsze, a oczy optycznie powiększone. Dla blondynek doskonale sprawdzą się brązowe cienie do powiek. Polecane są również fioletowe cienie do powiek, które pięknie komponować się będą z zielonymi tęczówkami. Dla utrwalenia makijażu oczu najlepiej stosować bazę pod cienie, dzięki której kosmetyki będą lepiej układać się na skórze, a co więcej doskonale do niej przylegać. Dzięki temu wykonany make-up będzie prezentować się nienagannie nawet po całym dniu.

Makijaż oczu jest dopełnieniem make-upu przygotowane do pracy i na spotkania ze znajomymi. Nieco odważniejsza wersja makijażu oczu doskonale sprawdzi się na imprezach i przy wyjątkowych okazjach.