krecone wlosy

Bardzo często bywa tak, że kobiety nie są zadowolone ze swojej fryzury. Panie, które na co dzień mają naturalne proste włosy marzą o bujnych lokach, zaś kobiety, które mają włosy kręcone pragną, by były proste. Ta przewrotność losu jest zaskakująca, jednak warto wiedzieć, że tak proste zmiany można bez trudu wykonać we własnym domu. Istnieje wiele sposobów na kręcenie włosów w domu. Jeśli chcesz zrobić sobie loki w domu, koniecznie przekonaj się, czego potrzebujesz, a także w jaki sposób wykonać lekką i trwałą stylizację na włosach, by wyglądała naturalnie i pięknie. Przedstawiamy kilka naszych propozycji.

Kręcone włosy na opaskę

Jednym z prostych i skutecznych sposobów na kręcenie włosów jest zakręcanie kosmyków na opaskę. Wbrew nazwie do tej metody nie trzeba mieć opaski na włosy. Wystarczy kawałek elastycznego materiału, który można przewiązać przez głowę. Ten zabieg kręcenia włosów w domu należy wykonać na świeżo wysuszonych kosmykach. Wszystkie pasma powinny być dokładnie rozczesane, by podczas kręcenia nie plątały się ze sobą. Kiedy włosy są wysuszone i rozczesane, zaś opaska jest założona na głowę, można przechodzić do nawijania cienkich pasm włosów na opaskę. Włosy trzeba podzielić na dwie części – prawą i lewą. Pasma z dwóch części powinny być nawijane na inne strony opaski. Tak zawinięte włosy należy zostawić na całą noc, a rano zdjąć z głowy opaskę i loki na włosach gotowe!

Wałki do kręcenia włosów

Na rynku dostępne są wałki do włosów, które służą do tworzenia pięknych fal. Wystarczy nawinąć pasma włosów na wałki, a następnie odczekać przynajmniej pół godziny, by loki były gotowe. Dla kobiet, które lubią oszczędność czasu doskonal sprawdzą się gorące wałki do włosów, które sprzedawane są wraz z pojemnikiem z zamontowaną grzałką. Po podłączeniu do prądu wałki podgrzewają się, dzięki czemu efekt zakręcenia loków na włosach będzie widoczny szybciej, a co więcej wyróżniać się będzie zachwycającą trwałością.

Lokówka lub prostownica do kręcenia włosów

Popularne są lokówki i lokówko-prostownice do kręcenia włosów. Warto jednak pamiętać, że ich częste stosowanie może negatywnie wpłynąć na kondycję kosmyków. W trakcie stosowania tego rodzaju urządzeń wytwarzana jest wysoka temperatura, która wysusza kosmyki.

Loki na włosach zrobione w domu należy utrwalić. Doskonale do tego nadaje się lakier do włosów. Warto jednak pamiętać, by nie nakładać tego kosmetyku w zbyt dużych ilościach, ponieważ efekt będzie nienaturalny, a włosy będą sklejone.