Składanie życzeń przy pomocy kartek przez pewien czas nieco straciło na popularności. Zachwyceni nowoczesnymi technologiami i rozwojem social mediów, zapomnieliśmy nieco o tym, jak miłe jest, gdy listonosz przynosi nam ładnie udekorowaną kartkę z uprzejmymi słowami od znajomego lub członka rodziny. Dziś na szczęście odkrywamy tę tradycję na nowo, a w ciągu roku jest kilka okazji, których wprost nie wyobrażamy sobie bez eleganckiej kartki z życzeniami. Wysłanie smsa jest szybsze, ale czy w przypadku chrzcin, ślubu czy komunii wyobrażamy sobie gustowne złożenie życzeń taką drogą? Z pewnością nie! Dziś kartki z życzeniami mogą być małym dziełem sztuki, śliczne, szykowne i zdecydowanie spełniające rolę nośnika dla słów płynących z naszego serca.

Skąd wziął się zwyczaj przekazywania sobie życzeń taką drogą?

Składanie życzeń w formie kartek ma już wieloletnią historię. Pewna forma przekazywania sobie życzeń ten sposób istniała już w starożytności, natomiast znana nam dziś forma ma początek w latach 40-tych ubiegłego wieku. Sposób ten wymyślił dyrektor Muzeum Wiktorii i Alberta w Londynie, który miał wielu znajomych i ten sposób chciał skrócić sobie czas spędzany na pisaniu listów do nich. Wpadł na pomysł stworzenia kartki z rysunkiem, a następnie jej powielenia w drukarni. Zamówił odpowiedni wzór u malarza, uzupełnił kartkę o właściwe słowa z życzeniami i tak powstała forma odświętnych kartek, którą znamy do dziś. Przy wielu okazjach wysyłamy sobie w ten sposób najserdeczniejsze życzenia zdrowia, szczęścia, sukcesów i wszystkiego co, dobre.

Arcydzieło handmade będzie strzałem w dziesiątkę na komunię

Kartki z życzeniami to z pewnością jeden z nieodłącznych elementów prezentów na komunie. Kartki komunijne powinny być eleganckie, stonowane i w dobrym smaku, tak, by pasowały do tak ważnego wydarzenia w życiu, jakim jest komunia święta. Jeśli zależy Ci na tym, by Twoje życzenia przekazać w jak najładniejszej formie, zamiast kartki z kiosku, wybierz arcydzieło tworzone ręcznie na Artyferia.pl. Portal ten specjalizuje się w tworzeniu unikatowych wzorów i ręcznie robionych przedmiotów o bardzo różnym charakterze. Znajdziesz tu niecodzienne produkty, które nie tylko zachwycają swoja stroną wizualną, ale są też bardzo starannie wykonane z przyjaznych naturze materiałów. Wszystkie kartki okazjonalne, które tu znajdziesz powstały pracą ludzkich rąk, dzięki czemu mają wyjątkowy charakter. W taki sposób idealnie podkreślisz wyjątkowość wydarzenia, jakim jest święta komunia dziecka.

Unikatowy charakter

Eleganckie kartki komunijne to właściwa forma, by przekazać bliskiej nam osobie życzenia. Kartki ręcznie robione z Artyferia.pl zdecydowanie wyróżnią się pośród innych, które młody człowiek dostanie tego dnia. Większość z nich to pojedyncze egzemplarze, będące małymi dziełami sztuki. Pamiętaj, że ręczenie robione produkty to działa uzdolnionych plastycznie pasjonatów, dla których najważniejsze jest, by tworzony przedmiot posiadał charakter i duszę. Dzięki temu są one jedyne w swoim rodzaju, a przy tym bardzo starannie wykonane z naturalnych materiałów.