oczy operacja

Każdy może poddać się operacji oczu metodą LASIK, ale nie jest to zabieg dla każdego. Ryzyko i korzyści związane z zabiegiem LASIK różnią się w zależności od osoby. Aby dowiedzieć się, czy zabieg LASIK jest dla Ciebie odpowiedni, porozmawiaj z lekarzem i oceń swoje osobiste uwarunkowania. Oto kilka najważniejszych rzeczy, które należy wiedzieć przed udaniem się na salę operacyjną w celu przeprowadzenia zabiegu LASIK.

Co to jest operacja oka LASIK?

Chirurgia oka, zwana Laserową Korekcją Wzroku, jest zabiegiem stosowanym w celu skorygowania krótkowzroczności (krótkowzroczności) lub dalekowzroczności (nadwzroczności, dalekowzroczności). Gdy krótkowzroczność jest poważna, wyraźne widzenie bez okularów do czytania może być prawie niemożliwe. Osoby dalekowzroczne mają trudności ze skupieniem wzroku na bliskich przedmiotach. Operacja oczu LASIK jest rodzajem laserowej korekcji wzroku, która polega na zmianie kształtu rogówki – przezroczystej zewnętrznej warstwy oka – przy użyciu technologii laserowej. Podczas zabiegu chirurgicznego LASIK laser delikatnie zmienia kształt rogówki, struktury w przedniej części oka, która skupia światło na siatkówce. Laser wycina wzór „oka noża” w rogówce, zmieniając jej kształt w celu lepszego ogniskowania obrazów na siatkówce.

Dlaczego ktoś powinien poddać się operacji oczu LASIK?

Operacja oczu metodą LASIK jest doskonałym rozwiązaniem dla pacjentów, u których krótkowzroczność lub dalekowzroczność powoduje zmęczenie oczu, niewyraźne lub zniekształcone widzenie albo ograniczenia fizyczne. Jest to również dobra opcja dla osób, które są zainteresowane poprawą jakości życia w zakresie widzenia. Kandydatem do operacji oczu metodą LASIK może zostać osoba, która spełnia określone wymagania medyczne i dotyczące wzroku. Należy być w wieku od 18 do 39 lat, mieć zdrowy wzrok i co najmniej 50/20 w obu oczach oraz być gotowym do podjęcia zobowiązania do korekcji wzroku przez całe życie. Ponadto powinieneś mieć wystarczająco grubą rogówkę, aby bezpiecznie przeprowadzić operację.

Potencjalne ryzyko związane z operacją oczu LASIK

Przed poddaniem się operacji oczu metodą LASIK należy rozważyć ryzyko i korzyści związane z zabiegiem. Należy rozważyć potencjalne korzyści i ryzyko związane z operacją LASIK i zdecydować, czy jest ona dla Ciebie odpowiednia. Potencjalne ryzyko związane z operacją LASIK obejmuje: suchość oczu, niewyraźne widzenie, aureole wokół świateł, zniekształcenie kolorów, dyskomfort, siniaki, infekcje oraz aureole wokół przedmiotów znajdujących się w odległości większej niż około 6-8 cali (15-20 cm). Suchość oczu może wystąpić po operacji LASIK, gdy ustanie wydzielanie łez, lub po kilku miesiącach. W takim przypadku należy stosować krople do oczu przepisane przez lekarza, aby utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia oczu. Innym potencjalnym problemem związanym z zabiegiem chirurgicznym LASIK jest to, że rogówka może nie być wystarczająco gruba, aby bezpiecznie pomieścić laser. W takim przypadku lekarze mogą przeprowadzić drugą, mniej inwazyjną formę operacji LASIK.

Korzyści wynikające z operacji oczu metodą LASIK

– Lepsze widzenie, zarówno teraz, jak i w przyszłości.

– Będzie można czytać więcej książek i czasopism, lepiej rozumieć to, co się widzi, oraz czerpać przyjemność z oglądania telewizji i filmów.

– Będziesz mógł także uprawiać sport i mieć większą swobodę fizyczną.

– Dzięki mniejszemu uzależnieniu od soczewek kontaktowych Twoje oczy będą wyglądały i czuły się zdrowsze.

– Będziesz też mógł wykonywać więcej czynności, których wymagają komputery i urządzenia elektroniczne.

Słowa podsumowujące

Operacja oczu metodą LASIK jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, u których krótkowzroczność lub dalekowzroczność powoduje zmęczenie oczu, zamazane lub zniekształcone widzenie albo ograniczenia fizyczne. Jest to również dobre rozwiązanie dla osób, które chcą poprawić jakość swojego widzenia. Przed poddaniem się operacji oczu metodą LASIK należy rozważyć potencjalne korzyści i ryzyko związane z zabiegiem. Wzrok pacjenta powinien być wystarczająco zdrowy, aby mógł on bezpiecznie poddać się operacji LASIK, a pacjent powinien być w wieku od 18 do 39 lat. Pacjent powinien mieć odpowiedni stan zdrowia i warunki medyczne, w tym nie mieć nieleczonych chorób, które mogłyby wpłynąć na wzrok, oraz posiadać wystarczające ubezpieczenie zdrowotne.