cwiczenia w domu

Wiele osób uważa, że trening w domu nie jest tak efektowny, jak ten wykonywany na siłowni. Prawda jest jednak taka, że wszystko zależy od rodzaju ćwiczeń, doświadczenia osoby trenującej, a także akcesoriów, które wykorzystane są podczas ćwiczeń. W obecnej sytuacji epidemiologicznej coraz więcej osób decyduje się na trenowanie w domu. Warto wiedzieć, że na rynku dostępne są akcesoria do ćwiczeń dla kobiet i mężczyzn, dzięki którym trening w domu daje widoczne i zadowalające efekty.

Gumy do ćwiczeń – trening w domu dla początkujących

Od dłuższego czasu na rynku dostępne są gumy do ćwiczeń, dzięki którym można rozciągać ciało, a także przeprowadzać treningi z obciążeniem na mięśnie. Gumy treningowe do ciała doskonale sprawdzają się do ćwiczenia mięśni ud, pośladków, pleców i brzucha. Ich niewątpliwą zaletą jest to, że są lekkie i kompaktowe, dzięki czemu bez problemu można je przechowywać i transportować, ponieważ nie zajmują dużo miejsca. Zazwyczaj można je kupić w zestawie, w którym dostępne są trzy taśmy do ćwiczeń różniące się poziomem oporu. Idealnie sprawdzają się jako wsparcie podczas treningu w domu.

Ciężarki na nogi i ręce – jak ćwiczyć z obciążeniem w domu?

Dla osób początkujących dobrym rozwiązaniem są również ciężarki na nogi i ręce. Zazwyczaj można spotkać je w formie podłużnych woreczków z rzepami, które zakłada się na kostki oraz nadgarstki. Wypełnione są piaskiem lub ziarenkami. Na początek najlepiej wybrać obciążenie do treningu, które jest dostoswane do umiejętności i postępów w ćwiczeniach. Po kilku tygodniach konieczne będzie zwiększenie obciążenia, by trening w domu był efektowny.

Rowerek i bieżnia – czy warto kupić sprzęt do ćwiczeń do domu?

Popularnością cieszy się rowerek do ćwiczeń oraz bieżnia na siłowni. Wydawać się może, że taki sprzęt do ćwiczeń spotkać można jedynie na siłowniach. Jednak każdy ma możliwość kupienia stacjonarnej bieżni i rowerku. Trzeba się jednak liczyć z tym, że zakup sprzętu do ćwiczeń wiąże się z kosztem około kilku tysięcy złotych. Dodatkowo niektóre z tych urządzeń zużywają naprawdę dużo prądu, przez co spodziewać się trzeba wzrostu ceny rachunków.

Akcesoria do ćwiczeń mogą sprawić, że treningi wykonywane w domu będą tak samo efektowne, jak na siłowni. Dodatkowo siłownia w domu nie musi przecież pochłaniać wiele miejsca. Drobne akcesoria, które można schować do szafy w zupełności wystarczą.