zeby wybielanie

Coraz więcej pacjentów decyduje się na to, aby skorzystać z pomocy specjalistów od stomatologii estetycznej. To właśnie dzięki nim możemy w prosty i co najważniejsze bezpieczny sposób poprawić estetykę uśmiechu, a tym samym zwiększyć naszą atrakcyjność, pewność siebie. Najbardziej popularnym zabiegiem jest oczywiście wybielanie zębów. Jak je wykonać, aby nie mieć żadnych problemów?

Stomatologia estetyczna w ciągu ostatnich lat poczyniła bardzo duży postęp. Stosowanie coraz to nowocześniejszych narzędzi i metod leczenia sprawia, że można pomóc praktycznie wszystkim pacjentom, którzy zgłaszają się do gabinetu, mających kamień nazębny, krzywe zęby, przebarwione.

Dzięki pomocy specjalistów w stosunkowo krótkim czasie, np. w przypadku wybielania zębów podczas jednej wizyty, nasze zęby mogą wyglądać o wiele lepiej. To właśnie wybielanie zębów jest tym zabiegiem, który często polecają stomatolodzy (głównie z uwagi na bezpieczeństwo, szybkość, bezinwazyjność, jak również natychmiastowy efekt).

Zobacz także: https://voyage.pl/co-daja-nam-implanty-zebowe/

Na czym polega wybielanie zębów i jak przebiega cały proces?


Cały proces wybielania zębów zaczyna się oczywiście od tego, że nasze zęby dokładnie sprawdzi doświadczony stomatolog. Jeżeli chcemy zęby wybielać, nie powinniśmy mieć przeciwwskazań, jak również próchnicy. Następnym krokiem jest ustalenie metody wybielania.

Jedną ze stosowanych metod, jest wybielanie zębów z wykorzystaniem lampy Beyond. Zastosowanie tej metody sprawia, że zęby zostaną wybielone podczas jednej wizyty. Po zabezpieczeniu dziąseł, na powierzchnię zębów nakłada się specjalny płyn wybielający. Następnie następuje naświetlanie zębów specjalną lampą.

Drugą opcją jest nakładkowe. Takie wybielanie można wykonać w domu. Pacjent otrzymuje specjalny płyn do wybielania, jak również nakładki, które są dopasowane do kształtu uzębienia. Nakładkę z płynem zakłada się na noc. Cały proces może trwać około 10 dni.

Jakie są zalety wybielania zębów?


Przede wszystkim wybielanie zębów jest zabiegiem, który jest bezpieczny, komfortowy, nie zajmuje dużo czasu, nie jest również dla pacjenta po prostu inwazyjny. Pacjent, który przychodzi do gabinetu stomatologicznego, liczy na to, że efekt wybielania będzie zadowalający, jak również cena nie będzie zbyt wysoka.

Wybielanie zębów pozwala na zwiększenie estetyki uśmiechu, przywrócenie zębom ich naturalnego wyglądu, pełniejsze uśmiechanie się, łatwiejszą komunikację, a także pozbycie się kompleksów, na które mogliśmy cierpieć przez wiele lat.